
A Marosvásárhelyi Vár üvegkupolája ad helyet az idei könyvvásárnak
Fotó: Szigeti Szenner Szilárd
Nem szorul teljesen az online térbe a Marosvásárhelyi Könyvvásár, ugyanis sikerült elérni, hogy egy alternatív könyvszemlét tarthassanak a szervezők csütörtökön, pénteken és szombaton. A helyszín is változik: a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház helyett a várba költözik a rendezvény.
2021. november 09., 15:372021. november 09., 15:37
2021. november 09., 16:302021. november 09., 16:30
Azt követően, hogy a könyvvásár szervezői a múlt héten szembesültek azzal, hogy az idén sem tarthatják meg a könyvvásárt fizikai jelenléttel a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház előcsarnokában, egyeztettek a helyi önkormányzattal és sikerült elérniük, hogy
Csütörtökön déli 12 és este 6 óra között, míg pénteken és szombaton délelőtt 10-től este 6-ig tart nyitva a vásár.
Egyértelmű megerősítést kaptunk arra vonatkozóan, hogy a marosvásárhelyieknek a november egyet jelent a könyvvásárral – örülnek az évről-évre bővülő programkínálatnak, de határozott igényük van arra is, hogy a nemzetközi könyvvásáron szerezzék be a legújabb kiadványokat. Öröm és felelősség is ez egyben, amelyet idén is felvállaltunk, a helyi önkormányzat támogatásával” – olvasható a szervezők közleményében.
A várban szervezett vásár mellett a nemzeti színházban a kiadók legújabb köteteiket is bemutatják. A könyvbemutatók a vásár Facebook-oldalán élőben követhetők csütörtökön 13 és 19 óra, pénteken 10 és 18 óra, szombaton 10 és 19 óra, illetve vasárnap 10 és 14 óra között. A vásár programja a vasarhely.ro honlapon érhető el.
A közalkalmazotti bértörvény tervezetét előzetes politikai megállapodás alapján kellene megvitatni és megszavazni a parlamentben – jelentette ki kedden az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
A város által igényelt 88 millió lejes kölcsönt 125 millió lejre emelték a marosvásárhelyi tanácsosok keddi rendkívüli ülésükön, amikor arról is döntöttek, hogy mire szánják a plusz összegeket.
Hamarosan hozzáfoghatnak a csíkszentmártoni egészségügyi központ felújításához – Hargita Megye Tanácsa rendkívüli ülésen fogadta el az elkészült műszaki terveket az aktualizált költségekkel. A teljes beruházás értéke 56,3 millió lej.
A lakossági fogyasztókat nem kellene érintenie a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának esetleges leállítása – nyilatkozta kedden az Agerpresnek Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Egy gyermek esett ki egy országúton közlekedő járműből Tulcea megyében, a jelenetet pedig a mögötte haladó autó fedélzeti kamerája rögzítette. A rendőrség vizsgálatot indított az ügyben.
A Duna vízszintjének csökkenése miatt csütörtök reggel ellenőrzött módon leállíthatják a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorát – közölte kedden a Nuclearelectrica.
A meteorológusok kedden újabb sárga jelzésű hőségiasztást adtak ki az ország több mint felére. A figyelmeztetés szerda reggelig érvényes.
Befogtak egy anyamedvét és két bocsot kedden hajnalban Brassóban. Az állatokat a zernyesti Libearty medvemenhelyre szállították – közölte a brassói polgármesteri hivatal.
Románia öt tengerparti strandja került fel idén a Blue Flag (Kék Zászló) világtérképére. Ez egy nemzetközi program, amiben a tisztaság, a környezetvédelem és a tengerparti területek fenntartható fejlődése a fő szempont.
szóljon hozzá!