
A labdarúgópályáról a Nyáras alá költözik a Ditrói Lovasnap
Fotó: Gergely Imre
Új helyszínen várja a közönséget a Ditrói Lovasnap szervezőstábja. Vasárnap a labdarúgópálya helyett a Nyáras alatt több mint húsz műsorszám ígér szórakozást a résztvevőknek.
2024. május 28., 20:372024. május 28., 20:37
Gyergyóditró tölgyesi kijáratánál zajlanak a 12. Ditrói Lovasnap eseményei, és a lovas programok mellett más szórakoztató programoknak is teret ad az új helyszín. A programsorozatot vasárnap reggel a ditrói és orotvai szekeresek, lovasok felvonulása vezeti fel, ahol nem kevesebb, mint negyven fogat vesz részt, és
Ezek részletes programja megtalálható Ditró Község Facebook-oldalán.
Az esemény kapcsán tartott sajtótájékoztatón Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke elmondta, hogy
A megyei önkormányzat évente 100 ezer euróval segíti a különböző lovas eseményeket, ami egy kis, de fontos szelet, amivel rásegítenek a klubok, lovardák tevékenységeire.
Bajkó Tibor főszervező egyúttal jelezte, már március óta zajlanak a Székelyföldi Lovas Ünnep 17. kiadásának előkészületei. Erre augusztus 22. és 25. között kerül sor Gyergyószentmiklóson. Ez hasonló forgatókönyv szerint zajlik majd, mint egy évvel korábban, azaz
A korábbi évek tapasztalata alapján az eseményre a nézőtér árnyékolását is igyekeznek megoldani, hogy a várható meleg és erős napsütés ellenére is kényelmesen lehessen követni a rendezvényt.
Ugyanakkor arra is törekednek, hogy a gyergyószentmiklósi lovas pályát olyan szintre fejlesszék, hogy a jövőben újra hivatalos országos, vagy akár nemzetközi fogathajtó versenyeknek lehessen a helyszíne.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
szóljon hozzá!