
Kulturális, szociális és gazdasági szempontból is vitát kezdeményeztek a romák integrálását illetően Szelterszfürdőn tavaly. Archív
Fotó: Erdély Bálint Előd
Második alkalommal szervezik meg a Székelyföldi Roma Szabadegyetemet, amelynek célja a magyar anyanyelvű roma közösségek kulturális elismerése és lehetőségeik feltérképezése. A rendezvényt ezúttal Zeteváralján tartják szeptember végén, október elején.
2023. szeptember 22., 15:432023. szeptember 22., 15:43
A második kiadásához érkező Székelyföldi Roma Szabadegyetemen idén is panelbeszélgetéseket, szakmai vitákat, valamint műhelymunkákat szerveznek, emellett roma tematikájú koncertszínházra és filmvetítésre is sor kerül.
Az esemény célja a magyar anyanyelvű roma közösségek kulturális elismerése, lehetőségeinek feltérképezése a panelbeszélgetések, műhelymunkák és viták mentén.
A rendezvényt 2023. szeptember 28. és október 1. között rendezik meg Zeteváralján, a Natur Air Parkban.
A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) ügyészei csütörtökön elrendelték a nyomozás kiterjesztését gyűlöletkeltés vagy diszkrimináció bűncselekménye miatt Andrew Tate esetében.
Újraindul a röntgen-, a mammográfiás vizsgálat és a csontsűrűségmérés a csíkszeredai járóbetegrendelőben, miután a megyei kórház beszerezte a szükséges sugárvédelmi engedélyeket.
Szeretettel várunk mindenkit 2026. június 1-jén, hétfőn 9:00 és 12:00 óra között az Utazás a gyermekkor világában eseményre.
Az Európai Unióban a 15 és 29 év közötti nem dolgozó és oktatási vagy képzési programban sem részt vevő fiatalok aránya a 2015-ös 15,2 százalékról 2025-re 11 százalékra csökkent, de Romániában továbbra is a legmagasabb ez az arány.
Szemeteskukában hozták a marosvásárhelyi városházára az ajánlatukat a Sylevy cég képviselői, mert szeretnék tovább is biztosítani az utcai takarítást. Soós Zoltán polgármester szerint olyan cégeket hívtak meg, akikkel nem volt jogi vitájuk.
Gyalogátjárón ütöttek el egy 13 éves gyermeket szerda délután Szentkatolnán. A rendőrség vizsgálatai szerint a kislány rollerrel kelt át a zebrán, amikor a baleset bekövetkezett.
A Sanitas szakszervezeti tagjai csütörtökön sztrájkőrséget tartanak a munkaügyi minisztérium székhelye előtt.
Lángra kapott egy melléképület csütörtökön Csíksomlyón a Somlyó 33-ként ismert romatelepen. A tűzeset során egy ember a karján égési sérüléseket szenvedett. A hivatásos tűzoltók megfékezték a lángokat.
Ciprian Ciucu főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy aláírta Bukarest pályázati dossziéját a 2028-as UEFA Európa-liga-döntő megrendezésére.
Megdőlt a fővárosi melegrekord szerdán – közölte a HungaroMet Zrt. csütörtökön a Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!