
Idéntől nem a már megszokott helyszínen lesznek a Vibe Koli előadásai. Archív
Fotó: Haáz Vince
Az esti bulik helyszínéhez közel szervezik meg a Vibe fesztivál egyik népszerű programját, a Kolit. Mint a Székelyhon a szervezőktől megtudta, ez azt is jelenti, hogy csak a fesztiválbelépővel rendelkezők számára lesz elérhető.
2024. május 08., 12:182024. május 08., 12:18
Hatodik alkalommal szervezik meg Marosvásárhelyen idén nyáron a fiatalok körében nagyon népszerű Vibe fesztivált. Több újdonságra is számíthatnak a fesztiválozók, ezek közül az egyik – amelyet szerdán jelentettek be a szervezők –hogy a Vibe Koli új helyszínen lesz:
Bodnár A. Barbara programigazgató szerint a Vibe Koli nemcsak a tudásbővítésről és készségfejlesztésről szól, hanem a gyakorlatba ültethető, hasznos tanácsokról is.
– fejtette ki a programigazgató.
A szervezők elárulták, hogy idén júliusban a Koli keretében szó lesz – a teljesség igénye nélkül –
Nagy érdeklődésre tarthat számot Hevesi Kriszta, Magyarország legismertebb szexuálpszichológusának előadása, akivel tabuk nélkül lehet beszélgetni. Szintén népszerű előadónak számít Constantinovits Milán, a Mathias Corvinus Collegium szakmai főigazgató-helyettese, aki
Pályakezdők számára kihagyhatatlan kerekasztal-beszélgetésnek ígérkezik a vállalkozói szféra képviselőinek előadása. Itt arról fognak tippeket adni, hogy hogyan lehet meghódítani Erdély legmenőbb cégeit.
Megkérdeztük, hogy ha most beköltöztetik a fesztivál helyszínére, az esti programok közelébe, akkor mire számíthatnak azok, akik nem váltanak bérletet, napi jegyet. Mészáros Tímea, a fesztivál sajtószóvivője a Székelyhonnak elmondta, hogy
Idén a fesztivál sem az eddig megszokott helyszínen lesz, hanem pár száz méterrel távolabb a Víkendteleptől, hiszen hamarosan megnyitják az eddigi helyszín közelébe épített onkológia kórházat.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerint ezután a rendszer demográfiai adatainak figyelembe vételével döntenek majd az évente meghirdetett rezidensorvosi helyek számáról.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a március 23. és április 5. közötti időszakra vonatkozó kéthetes időjárás-előrejelzését. Esőre most péntekig nem nagyon lehet számítani.
A magas energia- és szállítási költségek miatt az év végéig tovább nőhet több alapvető élelmiszer ára Romániában. A előrejelzések szerint főként a nagy energiaigényű termékek drágulnak, miközben az infláció lassulására csak mérsékelt esély látszik.
Bukarestben és nyolc megyében több mint 30 helyszínen tartanak házkutatásokat a rendőrök és ügyészek; több céget is azzal gyanúsítanak, hogy fiktív számlázással a valós ár tízszeresére növelték bizonyos fertőtlenítőszerek és orvosi maszkok árát.
Tűzcsap kicserélésére készül a szolgáltató, így több utcában szünetel az ivóvíz-szolgáltatás kedd reggel kilenc és délután egy óra között – tájékoztat Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy írásbeli vizsgájával folytatódik kedden a próbaérettségi.
Kinevezte az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnökét Ilie Bolojan kormányfő.
Néhány Hargita megyei útszakaszt töröltek a megye közvagyonából az A8-as autópálya építése miatt, ugyanis az autósztráda nyomvonala egybeesett egyes szakaszokon a megyei útakkal. Hétfőn ülésezett Hargita Megye Tanácsa.
Az önkormányzatok mozgástere szűkül, mivel az állam egyre több bevételt tart vissza központilag. Az osztalékadó, a szerencsejáték-adó és a kamatadó után idén már a személyi jövedelemadó (szja) egyharmada is Bukarestnél marad.
szóljon hozzá!