Hirdetés
Hirdetés

Új helyszínen, díszesebb környezetben tartják a karácsonyi vásárt

Az elmúlt években a Városháza téren tartották a karácsonyi vásárt •  Fotó: Barabás Ákos

Az elmúlt években a Városháza téren tartották a karácsonyi vásárt

Fotó: Barabás Ákos

Lezárják az autós forgalom elől a székelyudvarhelyi Márton Áron teret hétfő reggel, ide költözik ugyanis a karácsonyi vásár. Idén elmarad a mesevonat, a meseváros és az állatsimogató, azonban a látogatók részesei lehetnek a betlehemes berendezésnek, ugyanakkor retro fotózás, rajzfilmbemutató, karácsonyi hangulat és ehhez kapcsolódó előadások várják őket.

Dósa Ildikó

2017. december 17., 15:522017. december 17., 15:52

Mivel a Városháza tér nehezen átlátható, illetve a több napra lezárt városközpont miatt folyamatosan panaszkodtak a lakosok,

a polgármesteri hivatal idén szerdától vasárnapig a Márton Áron téren rendezi meg a karácsonyi vásárt.

Hirdetés

A centrikus tér adottságaival élve középre kerül a kis színpad, melyet körülvesznek a járda elé, az úttestre épülő faházikók – így az előadások és a vásár nem különülnek el egymástól. A megnyitót szerda délután négy órára tervezik, majd csütörtöktől szombatig 12 és 20 óra között, vasárnap pedig délután öt óráig lesz látogatható.

A faházakban megtaláljuk majd a helyi kézműveseket, de nem maradnak el a finom falatok és a forró innivalók sem. A meghívott előadók ezúttal 16 és 20 óra között lépnek majd színpadra, mivel a korábbi években kiderült, hogy a délelőtti órákban nincs közönség – tudtuk meg Bölöni Ildikótól, a rendezvényszervező iroda munkatársától.

Többnyire megőrizték a hagyományos vonalat, így a nyugdíjasok kórusa mellett helyet kapnak a gyerekprogramok, bábelőadások, betlehemesek is, fellépnek többek közt az iskolai kórusok, a Cickom népdalcsoport, a Hüpürcsös néptánccsoport, a Ghymes együttes, de lesz Szeder Akusztik-koncert, karácsonyváró hangverseny, és sok más program. A vásár utolsó napján, vasárnap 16.30-kor az egyesített kórus és a lelkészek jelenlétében meggyújtják az adventi koszorú negyedik gyertyáját is, ezzel zárul a rendezvény.

A Bethlen-negyedi és a városi parkban már megszokottá vált közös fadíszítés elmarad, a polgármesteri hivataltól a tanintézetek már megkapták a fenyőket, melyeket kívánságuk szerint díszíthettek fel. Ezekről fénykép készül, majd a hivatal közösségi oldalán induló népszerűsítő kampány nyertesei egy bábelőadáson vehetnek részt.

Idézet
Tavaly sok panasz volt, mert fáztak kinn a gyerekek, a fák sem érkeztek meg időben, ezért úgy gondoltuk, megpróbáljuk így, aztán amelyik jobban működik, azt folytatjuk

– közölte Bölöni Ildikó. Idén nem lesz meseváros, mesevonat és állatsimogató sem. A már korábban felszerelt dekorációs elemek mellé újak kerülnek, ezzel is ráerősítve az ünnepi hangulatra. Újításként a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium előtti kapualjba hang- és fényhatásban modern betlehemes installáció kerül: a nemezből készült szent család mellett a díszlet egy részét projektoros vetítéssel jelenítik meg. Emellett a mennyezeten megjelenő csillagok felveszik a betérő alakját, aki így a berendezés részévé válik. Ugyanakkor bemutatják a Székelyföldi Legendárium legújabb rajzfilmjét, A tejút és a varázspatkót, mely alkalommal különleges mesei környezetben találkozhatnak a gyermekek Zete társaival.

A szervezők arra is gondoltak, hogy a látogatók a vásár arculatára szabott tárgyi emléket vihessenek haza, ezért egy fotómasina díjmentesen készít felvételt azokról, akik ezt a szolgáltatást igénylik. A háttér része egy fenyőfa lesz, amit a vásár ideje alatt a városlakók díszíthetnek fel: fényképezéskor a szereplők egy magukkal hozott natúr díszt tarthatnak kezükben, melyet később a fára helyeznek. A nyomtatott kép mellett ugyanakkor lehetőségük lesz azt digitálisan is elküldeni családtagjaiknak, barátaiknak. Ugyanakkor a korábbi évekhez hasonlóan érdemes lesz a Művelődési Házba, az Udvarhely Néptáncműhelyhez, valamint a Haáz Rezső Múzeumba is ellátogatni, hiszen ezekben is tartanak angyalváró kézműves-foglalkozásokat, 24-én pedig a Városi Könyvtár délután négytől este nyolc óráig besegít az angyalnak, és fogadja a gyerekeket.


Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. november 23., vasárnap

Magyarországra már megérkezett a hó, Románia nyugati fele lehűlt

Több helyen okoz fennakadást a hó a Magyarországon, kamionok, személygépkocsik és buszok továbbhaladását is segíteniük kellett a tűzoltóknak szombat este. Eközben Románia nyugati és északkeleti részére hidegebb hajnal köszöntött be, mint a többi régióba.

Magyarországra már megérkezett a hó, Románia nyugati fele lehűlt
Hirdetés
2025. november 22., szombat

A borászkodás mai formája egyenesen pazarlás

Ön tudta, hogy a magyar szőlőnedű ötvennyolcféle adalékanyaggal „javítható”? A keceli Benyák Zoltán bioborász és bortörténész szerencsére csak egyet használ, és szerinte akár Székelyföld is lehet még kisebbfajta borhatalom. De a lényeg a táj!

A borászkodás mai formája egyenesen pazarlás
2025. november 22., szombat

Máris megtalálták az autópályán forgalommal szembe hajtó sofőrt

A közösségi oldalalakon megosztott videó alapján azonosította a rendőrség azt a sofőrt, aki a forgalommal szembe hajtott az autópályán. Pénzbírságot szabtak ki és felfüggesztették a jogosítványát.

Máris megtalálták az autópályán forgalommal szembe hajtó sofőrt
2025. november 22., szombat

Nézzünk oda, hová rejtették a kokaint az autóban! – rajtaütéses videó

Rajtaütés során találták meg az autóban a nagy kockázatú kábítószert a brassói rendőrök. Két gyanúsítottat tartóztattak le.

Nézzünk oda, hová rejtették a kokaint az autóban! – rajtaütéses videó
Hirdetés
2025. november 22., szombat

Mentek a navigációs alkalmazás után, amíg elakadtak – térerő nélkül, sötétedés előtt, kisbabával

Elakadtak autójukkal egy turistacsoport tagjai Brassó megyében, miután a navigációs appot követve egy elszigetelt, nehezen járható, sáros útra tévedtek. Négyen voltak, felnőttek, térerő nélkül, sötétedés előtt, és velük volt egy három hónapos csecsemő.

Mentek a navigációs alkalmazás után, amíg elakadtak – térerő nélkül, sötétedés előtt, kisbabával
2025. november 22., szombat

Közölte a határrendészet, hogy honnan és milyen autókat lopnak el a leggyakrabban

Az év első tíz hónapjában végzett ellenőrzések és vizsgálatok eredményeként a határőrrendőrség több mint 160, Romániából vagy külföldről ellopott gépjárművet és gépet fedezett fel és foglalt le.

Közölte a határrendészet, hogy honnan és milyen autókat lopnak el a leggyakrabban
2025. november 22., szombat

Már ma éjszaka éles fordulás várható az időjárásban

Jelentős mennyiségű csapadékra adott ki szombaton elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).

Már ma éjszaka éles fordulás várható az időjárásban
Hirdetés
2025. november 22., szombat

Szokatlan lépésre kényszerült a román parti őrség az éjszakai határközeli dróntámadások után

Szünetel a kompközlekedés a román–ukrán határ Tulcea megyei szakaszán, a román Isaccea és az ukrán Orlivka határátkelő között a szombatra virradóra ukrán oldalon történt dróntámadások miatt – jelentette szombaton a román parti őrség.

Szokatlan lépésre kényszerült a román parti őrség az éjszakai határközeli dróntámadások után
2025. november 22., szombat

120-szal haladtak a ködös autópályán, amikor forgalommal szembe jött egy autó – videó

Te hogy reagálnál? Csak ennyit fűznek hozzá ahhoz a megdöbbentő videóhoz, amit az Info Trafic Románia Facebook-oldalon tettek közzé tegnap. A kérdés jogos.

120-szal haladtak a ködös autópályán, amikor forgalommal szembe jött egy autó – videó
2025. november 22., szombat

Tűz egy bukaresti toronyházban, sűrű füst elől menekültek a lakók – videóval

Tűz ütött ki szombaton reggel egy bukaresti tizenegy emeletes tömbház ötödik emeleti lakásában. A tűzeset következtében több mint százötven lakót evakuáltak, illetve hagyták el önként a lakásaikat. Tizenhét embert vittek kórházba.

Tűz egy bukaresti toronyházban, sűrű füst elől menekültek a lakók – videóval
Hirdetés