Hirdetés
Hirdetés

Új helyszínen az erdőszentgyörgyi városnapok

Quad-Cross versennyel bővül az idei erdőszentgyörgyi Szent György Napok •  Fotó: Barabási Attila

Quad-Cross versennyel bővül az idei erdőszentgyörgyi Szent György Napok

Fotó: Barabási Attila

Számos újdonság tarkítja az idei Szent György Napokat Erdőszentgyörgyön, a Kis-Küküllő menti településen főszerepet kapnak a legendák, de a musical és a quad-cross bemutató is igazi újdonságnak számít.

Szász Cs. Emese

2017. április 20., 12:572017. április 20., 12:57

A 26. erdőszentgyörgyi városnapokat április 21–23. között tartják, az évek óta hagyományosan a helyi focipályán zajló esemény

idén új helyszínre, a polgármesteri hivatal melletti térre és az amelletti mintegy 700 méteres utcára költözött.

Hirdetés

Az új helyszíntől Csibi Attila Zoltán, a település polgármestere azt reméli, rossz idő esetén is megfelelő körülmények közt szórakozhatnak majd a lakosok. A Szent György Napok programja már pénteken reggel elkezdődik, aznap diákvetélkedők zajlanak, tékvandó bajnokságot szerveznek, valamint tűzoltó bemutatók is lesznek. A Rhédey-kastélyban délután két könyvbemutatót tartanak, majd este szabadtéri koncertekre várják a szórakozni vágyókat, ugyanis a Bronx, Alessia, valamint Andrea Bălan koncertezik.

Szombaton reggel huszárok ébresztik a település lakóit, majd egész napos program várja az érdeklődőket. A Rhédey-kastély konferenciatermében előadások, vetítések, versenyek zajlanak reggel 9-től 18 óráig. Ott találhatjuk meg a Legendárium csapatatát is, amelynek bemutatkozója az idei Szent György napok egyik fénypontja. A Székelyföldi Legendárium célja, hogy a székely nép újra felfedezze saját mondáit, legendáit, ugyanakkor a rajzfilmek révén messze földön megismerhessék őket.

A Szent György Napok alatt a csapat levetíti a stúdiójuk eddigi négy, mondákat és legendákat feldolgozó rajzfilmjét, a legendák valós hátterét bemutató dokumentumfilmjeiket, az eseményre magukkal hozzák a Tatárittyom óriás társasjátékukat is, amely elkalauzol a székelyföldi legendák világába.

Reggeltől zajlanak a sporttevékenységek is. Idén először asztaliteniszben, az elmúlt évekhez hasonlóan pedig minifociban, tékvandóban, szabadfogású birkózásban, sőt horgászatban is lehetőség nyílik szerencsét próbálni.

Quad-cross versennyel bővül az idei erdőszentgyörgyi Szent György Napok egyébként sem szegényes sportprogramja.

Szombaton délelőtt a helyi salakpályán gyülekeznek a motorosok, ezt követően felvonulnak a Bözödújfalui-tóig, onnan visszaérve pedig ügyességi bemutatók lesznek.

Barabási Attila, a Quad-Cross Egyesület vezetője kiemelte, hogy a rendezvényen való megjelenésük és az egyesület célja a két- és négykerekű terepmotorok civilizált használatára való nevelés.

Meg szeretnék mutatni, hogy ezen járművek használata nem egyenlő a környezetrombolással.

Ezt a célt szolgálja a vasárnapi motoros túra is.

Szombaton megnyílik a Civil Feszt is, amely immár ötödik éve része a városnapok programsorozatának. Ez segít a környéken működő civil szervezeteknek bemutatkozni, valamint ennek keretében különböző kézműves tevékenységeket is kipróbálhatnak a látogatók. A kulturális programok közben zajlanak a nagy színpadon, ahol este átveszi a terepet a könnyűzene, 18 órától a Parnograszt koncertezik, majd a Margaret Island és a Balkán Fanatik csap a húrok közé. A szombati nap tűzijátékkal zárul.

Vasárnap folytatódnak a sportprogramok, a kastélyban az előadások, könyvbemutatók, emellett vasárnap hagyományosan a néptáncé a főszerep, magyar és román néptáncegyüttesek is fellépnek a 9. Vándorcsizma Néptánctalálkozón, majd a Bekecs Néptáncegyüttes nagyszínpadi előadását tekinthetik meg az érdeklődők és táncházban húzzák nekik a talpalávalót.

A vasárnapi programot és egyben a háromnapos ünnepet a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház előadásában látható Hair musical zárja, amelynek különlegessége, hogy Tar Mónika erdőszentgyörgyi színésznő is játszik benne.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 17., péntek

Csökkent Románia energiatermelése

Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.

Csökkent Románia energiatermelése
Csökkent Románia energiatermelése
2026. április 17., péntek

Csökkent Románia energiatermelése

Hirdetés
2026. április 17., péntek

Üzemanyag-drágulás, fagyos időjárás – komoly kihívások a gazdák számára

A mezőgazdaság minden területén, és majdnem egyforma mértékben nehezíti a gazdák életét az üzemanyag-drágulás. A tavaszi mezőgazdasági munkák sem haladnak ideális ütemben.

Üzemanyag-drágulás, fagyos időjárás – komoly kihívások a gazdák számára
2026. április 17., péntek

Elsőfokú árvízriasztás: Háromszéken a Feketeügy is kiléphet a medréből

Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.

Elsőfokú árvízriasztás: Háromszéken a Feketeügy is kiléphet a medréből
2026. április 17., péntek

Két kellemetlen időjárási tényező, de az egyik már ma este véget ér

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú riasztást adott ki pénteken fokozott légköri instabilitás és erős szélfúvás miatt az ország több régiójában.

Két kellemetlen időjárási tényező, de az egyik már ma este véget ér
Hirdetés
2026. április 17., péntek

Két ötlete is van Romániának, hogy előnyösebben ússza meg a 600 millió eurós oltásadósságot

Romániának 600 millió eurót kellene kifizetnie az oltóanyagot gyártó Pfizer/BioNTech vállalatnak a leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni vakcinákért.

Két ötlete is van Romániának, hogy előnyösebben ússza meg a 600 millió eurós oltásadósságot
2026. április 17., péntek

A világ egyik vezető építőanyag-gyártója vásárolt be Romániában

Romániai üzemet vásárolt fel a svájci Sika építőanyag- és ipari ragasztástechnikai cég – hivatkozik az MTI a Profit.ro gazdasági portálra, amely a vállalat közleménye alapján számolt be a tranzakcióról.

A világ egyik vezető építőanyag-gyártója vásárolt be Romániában
2026. április 17., péntek

Érvénytelen levélszavazatok ezrei: hol hibáztak a legtöbben?

A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.

Érvénytelen levélszavazatok ezrei: hol hibáztak a legtöbben?
Hirdetés
2026. április 17., péntek

Öröm és bánat: székelyföldi nyertese is van az UEFA-lottónak

Nem könnyű jegyet kapni az idén Budapesten rendezendő BL-döntőre, a semleges szurkolónak még ahhoz is nagy szerencsére volt szüksége, hogy egyáltalán sorba állhasson két jegyért.

Öröm és bánat: székelyföldi nyertese is van az UEFA-lottónak
2026. április 16., csütörtök

Orbán Viktor először adott átfogó interjút a választási vereség után

A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.

Orbán Viktor először adott átfogó interjút a választási vereség után
2026. április 16., csütörtök

Mérgező gombát árultak a sepsiszentgyörgyi piacon: papsapkagomba kerülhetett a vevőkhöz

Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.

Mérgező gombát árultak a sepsiszentgyörgyi piacon: papsapkagomba kerülhetett a vevőkhöz
Hirdetés