
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Minden eddiginél változatosabb programmal, új helyszínen, de a megszokott emlékezetes pillanatokkal várja szeptember 22–24. között az érdeklődőket Erdély legrégebbi hőlégballon fesztiválja, a tizenhetedik kiadásához érkező Hőlégballon Parádé.
2023. szeptember 08., 13:532023. szeptember 08., 13:53
A határon innen és túlról érkező hőlégballonosok – szám szerint tizenöten – ezúttal a Maros megyei Nyárádköszvényes (Mătrici) szomszédságában sorakoznak fel, a Fő útról könnyen megközelíthető helyen.
A rendezvény remek kikapcsolódást nyújt az egész családnak: gyerekeknek szóló programokkal, koncertekkel, retró bulival, vásárral és egyéb meglepetésekkel várják a közönséget. A fő látványosságok azonban a hőlégballonok lesznek: sétarepülést és függeszkedő repülést egyaránt ki lehet majd próbálni a helyszínen. További részletek itt találhatók.
Újabb leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron – nyilatkozta pénteken az Agerpresnek a Kolozs Megyei Közegészségügyi Igazgatóság vezetője. Dr. Corina Criste elmondta, hogy a fertőzött személy kezelésre szorul, de a kilétét nem részletezte.
Romániában is kimutatták a H3N2 influenzavariáns több országban terjedő K alvariánsát – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
A Hamm hosszú ideje aktív támogatója több közösségi és karitatív kezdeményezésnek. Többek között a Fuss Neki eseménysorozatnak, a véradóknak, az egyetemistáknak, valamint korábban a kórházi dolgozóknak is kedvezményeket biztosított.
Megkönnyebbüléssel fogadta a városvezetés a bíróság végleges döntését a Szejke-ügyben: Szakács-Paál István szerint a korábban emlegetett többmilliós teher helyett végül kezelhető nagyságrendű kárt szenvedett Székelyudvarhely.
Októberben 5492 lej volt a nettó átlagbér Romániában, 4,3 százalékkal nagyobb, mint 2024 októberében – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adatai szerint a villamos energia, a hőenergia ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Hosszas előkészítés után hamarosan benyújtják a pályázatot a csíkszeredai vasút felett átívelő gyalogos és kerékpáros híd felépítésére. Ehhez naprakésszé tették a költségvetését 10 millió lejjel emelve a projekt korábban becsült értékét.
Novemberben 9,8 százalékon stagnált az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Olyan áramszolgáltatót keresel, akivel nemcsak a számlákról, hanem a hatékonyságról és a kényelmet növelő szolgáltatásokról is anyanyelveden tudsz konzultálni?
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt pénteken 3 óra 54 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!