
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nyolcvan férőhelyes parkolót hozott létre Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala a Bethlen-negyedben, amelyet egyelőre ingyenesen használhatnak a gépjárművezetők. A további szabályozásokról a későbbiekben dönt a városvezetés.
2020. december 02., 17:082020. december 02., 17:08
Négy évvel ezelőtt fogott bele a székelyudvarhelyi városvezetés a mobilitási terv elkészítésébe, amelynek lényege a közlekedés hatékony átszervezése volt. Jakab Attila városmenedzser elmondta:
Ezen tervekbe illik az autóparkolók kialakítása is, a legújabbat a Bethlen-negyedi Haáz Rezső utcából lehet megközelíteni.
Az említett parkolót egy állami tulajdonú, az önkormányzat ügykezelésében lévő, évek óta kihasználatlan területen hozták létre, ahol korábban buszmosó volt. A hivatal lámpatesteket szerelt fel a terület megvilágítása érdekében, valamint kitakarította és leköveztette a betonozatlan részeket.
Elképzelhető azonban, hogy a későbbiekben változások lesznek: például kapuval, kamerákkal látják el a parkolót, valamint bérelhető helyeket is kialakítanak.
Lapunk kérdésére Jakab Attila azt is elmondta, hogy vannak még hasonló tervei a városvezetésnek parkolók létrehozására, ám erről bővebben nem kívánt nyilatkozni.
Nicușor Dan szerint Románia három-négy éven belül teljesítheti az euró bevezetéséhez szükséges feltételeket.
Lassult ugyan a növekedés, de még mindig magas a fertőző légúti megbetegedések száma Hargita megyében. A kisgyermekek körében sok az RSV-fertőzés, ami akár nagyon súlyos, intenzív terápiás ellátást igénylő megbetegedést is okozhat.
Nemzetpolitikáért felelős államtitkárként először látogatott Gyergyószentmiklósra Nacsa Lőrinc. Bejelentette, hogy a magyar kormány folytatja a Fogarasy Mihály Középiskola felújításának finanszírozását.
Technikai recesszióba került a romániai turizmus – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Szombaton rendezik meg Alsósófalván a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatót, ahol maskarások, táncosok és zeneszó tölti meg a utcákat. A felvonuló csoportok útvonalai a rendezvényhez készült térképeken követhetők, bármelyikhez lehet csatlakozni.
A helyi adók emelése ellen tüntettek csütörtökön az ország több városában a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tagjai és szimpatizánsai.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) felszólította koalíciós partnereit, hogy hagyjanak fel a megszorító politikával, és az ország társadalmi és gazdasági realitásait figyelembe vevő strukturális reformok bevezetését támogassák.
Két, ötven év körüli férfit vettek őrizetbe Maros megyében, miután betörtek egy lakásba Sóváradon, ahonnan mintegy nyolcezer lej értékben loptak el tárgyakat.
Szakmai műhelyt szerveznek a neurodiverzitás jegyében Marosvásárhelyen péntek délután. A szervezők pedagógusokat, nevelőket, segítő szakembereket, edzőket, valamint minden érdeklődőt várnak, akit megszólít a téma.
A cél az, hogy közösen dolgozzanak a pályázati lehetőségek kiaknázásán, fejlesztési stratégiák kialakításán és a helyi közösségek támogatásán. Kovászna megye és Sepsiszentgyörgy a Potsa József Közösségfejlesztési Egyesületet keretében társul.
szóljon hozzá!