
Fotó: Haáz Vince
Egyes járatok ritkulnak, az ismert légi szolgáltatókkal párhuzamosan pedig újabbak jelennek meg a Marosvásárhelyi Transilvania Repülőtéren. A reptér vezetősége folyamatosan tárgyal a légitársaságokkal, hogy további célállomások kerüljenek a menetrendbe.
2021. június 03., 08:572021. június 03., 08:57
Jövő héttől Törökországba indul járat, már közzé is tették az utazási feltételeket: koronavírus elleni oltási igazolással, negatív teszttel, illetve olyan orvosi igazolással belépni az országba karanténkötelezettség nélkül, ami igazolja, hogy az utas már átesett a koronavírus-fertőzésen.
Ugyancsak jövő héttől indul újra a korábban a világjárvány miatt szüneteltetett Menningen/Nyugat-München járat. A dortmundi viszont eddig sem állt le, az utasok nemcsak Németországba, hanem Hollandiába és Belgiumba is utaztak munkavállalás céljából. Június végétől újraindul az ugyancsak felfüggesztett budapesti járat, egyelőre heti két alkalommal. Viszont a járvány angliai súlyosbodása miatt a lutoni, heti kétszer közlekedő járatát heti egy alkalomra csökkentette a légitársaság, így most csak vasárnap utazhatnak Londonba azok, akik a szigetországba tartanak, szerdán egyelőre nem.
A Székelyhon érdeklődésére Peti András, a Marosvásárhelyi Transilvania Repülőtér igazgatója elmondta, folyamatosak a tárgyalások a különböző légitársaságok képviselőivel. Arra a kérdésünkre, hogy milyen útvonalakra számíthat még az utazóközönség, Peti András annyit mondott, a korábban már működő spanyol- és franciaországi járatokat szeretnék újraindítani, de ez nem annyira az itteni repülőtértől, inkább azoktól a légitársaságoktól függ, amelyek folyamatosan figyelik, hogy az egyes régiók részéről mely célállomások iránt a legnagyobb az érdeklődés.
– mondta az igazgató.
Országos lakossági riasztási gyakorlatot tart az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség a Polgári Védelem Hete keretében, szerdán. A Riasztási Szerda elnevezésű akció során az ország teljes területén működtetni fogják a riasztószirénákat.
Az elmúlt 24 órában összesen 87 személyen segített a Salvamont, a Hargita megyei hegyimentőket is többször riasztották.
Összesen 35 járatot töröltek hétfőn a bukaresti Henri Coandă nemzetközi repülőtéren az Izraelbe, Dubajba, az Egyesült Arab Emírségekbe, Katarba, Egyiptomba és Jordániába közlekedő útvonalon a közel-keleti események miatt.
Több felelősséget ró a helyi hatóságokra, megkönnyíti a távoltartási végzés igénylését, és kötelezővé teszi a pszichológiai tanácsadást az agresszorok számára egy új törvénymódosítás. Szakembereket kérdeztünk arról, mit jelent mindez a gyakorlatban.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) tavaly 33 839 adóellenőrzést végzett, 7,2 százalékkal többet, mint egy évvel korábban – közölte vasárnap az Agerpres megkeresésére az intézmény. Az ellenőrzések 29 417 adózót érintettek.
Nicușor Dan vasárnap a közel-keleti fegyveres konfliktus kapcsán a Facebook-oldalán közölte, hogy Románia nincs közvetlen veszélyben.
Igazi tavaszi idővel köszöntött be a március, a napsütésnek hála Székelyföld nagy részén 10 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet vasárnap délutánra.
Iráni rakéta törmelékétől gyulladt ki szombaton a dubaji Burj al Arab hétcsillagos szálloda burkolata, háborús hangulat uralkodik a kedvelt turisztikai nagyvárosban – erről szólnak a hírek. Egy székelyföldi turista azonban cáfolja mindezeket.
A hegyimentők sikeresen kimentettek három ukrán állampolgárt, akik szombaton eltévedtek a Máramarosi-havasokban, több mint 1600 méteres magasságban – közölte vasárnap a Facebook-oldalán a Máramaros megyei Salvamont.
1 hozzászólás