
Fotó: Biodry Románia
Miután az első Biodry-eszköz sikeresen kiszárította a bonchidai Bánffy-kastély egyik épületének falát, augusztus 4-én felszerelték egy újabb tartószerkezetre is: ezúttal a kúria kávézójának helyet adó toronyra került fel a berendezés.
2021. augusztus 09., 10:452021. augusztus 09., 10:45
Az újabb Biodry-rendszer telepítése a Transylvania Trust Alapítvány által megszervezett restaurátortábor keretein belül történt meg. Az eseményen bemutatták a svájci technológiát több mint harminc szakmabeli érdeklődőnek, akik az ország különböző régióiból érkeztek az eseményre.
Fotó: Biodry Románia
A meghívottaknak lehetőségük nyílt betekintést nyerni a Biodry-rendszer felszerelési, valamint a falak nedvességmérési folyamatába, továbbá megtudhatták, hogy az új technológia hogyan képes véglegesen kiszárítani a régi épületek tartóelemeit invazív beavatkozások és vegyszerek használata nélkül.
– tudhatták meg a látogatók a termék képviselőitől.
Fotó: Biodry Románia
A Biodry terméke több mint huszonöt országban van jelen, a romániai képviselet pedig már sok eredményes felszerelési munkálatot tudhat maga mögött: a falkiszárító eszköz többek között bizonyított a kolozsvári kétágú református templomnál, a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeumnál, a csíkszeredai Márton Áron Kollégiumnál, a kézdivásárhelyi minorita kolostornál vagy Szatmárnémetiben a Pannonia szállónál is. Ezek mellett számos más templom, óvoda, iskola, régi épület, magánház, rendelő és hotel falait is „meggyógyította” már.
Fotó: Biodry Románia
Ha ön is hasonló problémával küzd, akkor vegye fel a kapcsolatot Biodry Románia képviselőivel a 0770–765 537-es telefonszámon, vagy írjon a Biodry Románia hivatalos Facebook-oldalára.
(X – Fizetett hirdetés)
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
A legfőbb ügyészség vádat emelt csütörtökön Diana Șoșoacă EP-képviselő ellen négy rendbéli jogellenes fogvatartás miatt, miután 2021 decemberében bezárt az irodájába egy olasz újságírónőt és televíziós stábját, akik interjút akartak készíteni vele.
Megrongálódott egy ingatlan kerítése, két közlekedési tábla, valamint egy gázvezeték a csütörtök reggel Lemhénynél történt balesetben – közölte a rendőrség.
Jóváhagyta Gyergyószentmiklós önkormányzata a Csíky-kert rendbetétléről szóló finanszírozási szerződést, és döntött a Virág negyed északi részének rendezéséhez szükséges telekkönyvi módosításról is.
A bukaresti nyugdíjpénztárnál és további 29 helyszínen egy nyugdíjcsalással kapcsolatos ügyben szerdán végrehajtott házkutatások nyomán hét személyt őrizetbe vettek, további 13-at hatósági felügyelet alá helyeztek – közölte csütörtökön rendőrség.
Ráduly János néprajzkutatótól, írótól, költőtől, műfordítótól, rovásírás-kutatótól, népmesegyűjtőtől búcsúzik közösségi oldalán Kibéd község önkormányzata.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
Az alkotmánybíróság csütörtökön szeptember 23-ára halasztotta Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök július elején benyújtott beadványának tárgyalását.
szóljon hozzá!