
Fotó: Erdély Bálint Előd
Árvízvédelmi szempontból az előzőnél biztonságosabb, új betonhíd épül Lövétén a 132-es megyei utat keresztező Somsarjú patakon. Jelenleg forgalomkorlátozás van érvényben a szakaszon, így az autók egy ideiglenes átjárón közlekedhetnek.
2022. július 26., 22:022022. július 26., 22:02
Noha általában csak csörgedezik a lövétei Somsarjú patak, nagyobb esőzésekkor rendszerint megárad és medréből kitérve vízzel árasztja el a környékbeli házakat, illetve udvarokat és mezőgazdasági területeket.
A problémákat korábban az okozta, hogy
Az árvizek megfékezése érdekében, a lakók panaszait meghallgatva, többször is kérte a község vezetősége, hogy találjon megoldást a problémákra Hargita Megye Tanácsa.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Tavaly született meg a döntés a megyei tanácsnál, hogy egy nagyobb hidat kell építeni a régi helyére a 132-es megyei úton, jelenleg pedig zajlanak a munkálatok a helyszínen. Bíró Barna Botond, a megyei önkormányzat alelnöke lapunknak elmondta:
Fotó: Erdély Bálint Előd
A beruházás részeként partvédelmi munkálatokat is végeznek: a híd mindkét oldalán öt méter hosszan épülnek közel két méter magas támfalak. A járható felületre másfél méter széles járdát is beterveztek az út egyik oldalán. A projektre 500 ezer lejt fordít saját költségvetéséből Hargita Megye Tanácsa.
Forgalomkorlátozás
A jelenleg zajló munkálatok miatt lezárták a megyei út érintett szakaszát, amelyet táblákkal is jeleznek. Az autósforgalmat ugyanakkor egy ideiglenesen létrehozott hídra terelték át.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.
Nem maradt egyetlen olyan töltőállomás Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson sem, ahol 9 lejnél olcsóbban lehetne tankolni: a legfrissebb adatok szerint minden nagy szolgáltatónál átlépte ezt a határt az üzemanyag ára.
Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.
A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A gazdákat fenyegető veszélyekre, illetve az ezekkel szembeni védekezési lehetőségekre hívta fel a figyelmet pénteken Nagy István, Magyarország agrárminisztere Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.
szóljon hozzá!