
Fotó: Gergely Imre
Módosították az önkormányzat beruházási listáját, hogy új projektek indulhassanak el, levegőhöz jut a VSK, továbbá út-és járdajavításról is döntöttek a gyergyószentmiklósi képviselő-testület csütörtöki ülésén.
2024. október 31., 18:092024. október 31., 18:09
Sürgős volt a testület összehívása, hiszen október 31. az utolsó dátum amíg a beruházási lista módosítható, másként csak
– ismertette Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere. Mint fogalmazott, addig kifutna a város több pályázati határidőből is.
Pályázatot szeretne benyújtani az önkormányzat újabb tömbházak hőszigetelésére – ez lenne az egyik most elinduló projekt, azonban eddig csak két tömbház lakói igényelték ezt.
Lehetőség kínálkozik nemcsak a tömbházak, hanem azok környezetének rehabilitálására is. A Virág lakónegyed lehet az első ilyen, ahol a telekkönyvezési folyamat hamarosan lezárulhat – hangzott el.
Gyergyószentmiklós még 2022-ben nyert támogatást a Temető, Makkos, Ady Endre, Mogyorós, Régigyár, Tűzoltó, Fürdő, Budai Nagy Antal utcák és a Jakab Antal tér modernizálására de
Nagy Zoltán azt szeretné, hogy a tél folyamán elkészüljenek a tervekkel, ha kiírhatnák a közbeszerzést és tavasszal elkezdődhetnének a munkálatok legalább az érintett utcák egy részében.
A decemberi városnapokra ez már el is készülhet.
November 11-től három hétig szakaszosan lezárják a forgalom elől a Gyilkostó-utat, hogy a közművesítési munkálatok során felásott útburkolatot helyreállíthassák – erről szólt egy másik határozat.
A költségvetés módosításának hangsúlyos pontjaként a Gyergyószentmiklósi Városi Sportklub szorult helyzetén könnyítettek.
Most átcsoportosításokból 486 ezer lejt hagytak jóvá számukra, aminek része a 3. ligába a nyáron feljutott labdarúgócsapatnak megígért támogatás.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
2 hozzászólás