
Fotó: Transilvania Bank
A Banca Transilvania több mint 320 000 bankkártyát bocsát ki az OTP Bank Románia ügyfeleinek december közepétől, az új kártyákat 2025 márciusától lehet majd használni – értesít a Banca Transilvania szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.
2024. december 23., 12:042024. december 23., 12:04
A bankkártyák természetes személyeknek történő átadása 2024. december közepén vette kezdetét, mind az otthoni címre, mind pedig a BT és az OTP Bank fiókokba történő kézbesítéssel.
tekintettel arra, hogy a két bank közötti, nemrég bejelentett fúzió 2025. február 28-án valósul meg.

Jóváhagyta a bukaresti versenyhivatal az OTP Románia felvásárlását – írja az economedia.ro az intézmény közleménye alapján.
Az ügyfeleknek több alternatíva is rendelkezésére áll arra vonatkozóan, hogy megtudják, hogyan vehetik át a bankkártyáikat:
A BT és az OTP Bank Románia által futárszolgálattal vagy e-mailben küldött értesítések;
A Banca Transilvania honlapja;
A két bank Call Center és Customer Care csapatai: BT: 0800 800 881; +40264 308 014; otp@btrl.ro; OTP Bank Románia: 0800 88 22 88; +4021 308 57 10; office@otpbank.ro;
A Banca Transilvania egységei.
A vállalati ügyfelek 2025. január közepétől kezdődően kapják meg bankkártyáikat.
A bankkártyákat a kézhezvételt követően az ügyfelek a Banca Transilvania bármelyik ATM-jénél aktiválhatják az SMS-ben kapott kód segítségével.
Megtalálták élve szerdán kora délután azt az ötéves kisfiút, aki hétfő délután tűnt el a Szeben megyei Oltalsósebes településről. A kiskorú eltűnését a fiú apja jelentette a rendőrségnek.
Februárhoz képest márciusban 381 lejjel (6,9 százalékkal) 5938 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9902 lej volt, 630 lejjel (6,8 százalékkal) nagyobb, mint az előző hónapban.
Egy 22 éves fiatalember és egy 20 éves lány meghalt, további két fiatal pedig megsérült egy balesetben, amely szerdára virradóra történt Vrancea megyében.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
szóljon hozzá!