
Fotó: Pinti Attila
Négy főre apadt a csíkszeredai helyi rendőrség személyzete, ezért szüksége van új alkalmazottakra. A tervek szerint a közeljövőben további hat vagy hét rendőrrel növelnék az intézmény állományát.
2024. szeptember 13., 11:342024. szeptember 13., 11:34
Módosították a helyi rendőrség működési szabályzatát a csíkszeredai önkormányzati képviselők pénteki rendkívüli ülésén. Mint elhangzott, a módosításra szükség volt, hogy egyedi állásokat hirdethessenek meg a helyi rendőrségnél, ugyanis az állami intézményekben még mindig érvényben van a létszámstop.
Mint Dombi Gyula, a helyi rendőrség vezetője érdeklődésünkre elmondta, jövő héttől már csak négyen maradnak, de így is le tudják fedni a járőrözést hét közben, két váltásban reggel 7 órától este 11 óráig.
Szeretnék azonban mihamarabb kiegészíteni az alkalmazotti keretet, így
Ezekre a versenyvizsgát szeptember végén, vagy október elején szerveznék meg.
„Szükség van még emberre, ez nem is kérdés” – jegyezte meg Dombi Gyula.
Minisztereihez hasonlóan Orbán Viktor volt kormányfő is eladományozza a neki járó végkielégítést.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökével, Ilie Bolojannal tárgyalt szombaton Temesváron a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga jelzésű riasztást adott ki felhőszakadás miatt öt megyére, és sárga jelzésű riasztást felhőszakadás, jégeső és viharos szél miatt 19 megyére, valamint Bukarestre.
Több településen is medvék jelenléte miatt riasztotta a lakosságot a Hargita megyei katasztrófavédelem az elmúlt napokban. A párzási időszakban a vadállatok gyakrabban tűnnek fel a települések közelében, és napközben is aktívabbak a megszokottnál.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök egyeztetést ígért a pénzügyminisztérium képviselőivel az e-Factura rendszer kiterjesztéséről, megvizsgálják, feltétlenül szükséges-e bevezetni az intézkedést a kisvállalkozást működtető magánszemélyek esetében is.
A Bucsecs-hegység magashegyi túraútvonalai még zárva maradnak ebben az időszakban, figyelembe véve, hogy az Omu-csúcson a hóréteg vastagsága meghaladja a másfél métert, és a hétvégén ismét havazás várható.
Hantavírus-fertőzést igazoltak pénteken egy betegnél az aradi megyei sürgősségi kórházban, de állapota jó. A PCR-teszt pozitív lett, a vírus törzsét azonban egyelőre nem azonosították.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Szövetségi Képviselők Tanácsának Kolozsváron tartott ülése után kijelentette, a szövetség elsődleges célja a korábbi kormánykoalíció újraalakítása, de nem zárja ki azt a lehetőséget sem, hogy az RMDSZ ellenzékbe vonuljon.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
szóljon hozzá!