
Illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Sárga és narancssárga jelzésű, havazásra vonatkozó figyelmeztetés lép érvénybe csütörtök délutántól Románia középső és déli régióiban.
2018. március 22., 09:362018. március 22., 09:36
2018. március 22., 09:412018. március 22., 09:41
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetése szerint csütörtök délután három órától péntek este nyolc óráig sűrű havazás, erős szél és rendkívül hideg idő várható Temes, Hunyad, Fehér, Szeben, Brassó, Kovászna, Vâlcea, Bákó, Vrancea, Vaslui, Galac, Konstanca, illetve részben Argeş, Dâmboviţa, Prahova és Buzău megyében – írja az Agerpres hírügynökség.
A szél helyenként 45–55 kilométeres óránkénti sebességgel fújhat, ami a havazással együtt hóviharokat idézhet elő.
Másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetés lép érvénybe csütörtök éjjeli tizenegy órától március péntek délután három óráig. A sűrű havazásra, hóviharokra, alacsony látótávolságra vonatkozó figyelmeztetés a következő megyékben lesz érvényes: Krassó-Szörény, Mehedinţi, Dolj, Olt, részben Argeş, Teleorman, Dâmboviţa, Prahova, Buzău, illetve Giurgiu, Ialomiţa, Călăraşi, Brăila, Tulcea, valamint Bukarest. Ezekben a régiókban a szél akár 65–70 kilométeres óránkénti sebességgel is fújhat, a havazással együtt jelentősen lecsökkentheti a látótávolságot.
A meteorológusok szerint a hét végéig kitart a rendkívül hideg idő.
Kilenc Szeben megyei tanár és tíz diák is Dubajban rekedt a közel-keleti háborús helyzet okozta légtérzár miatt – tájékoztatott hétfőn a Szeben megyei tanfelügyelőség sajtószóvivője.
Az egytől ötig terjedő skálán négyes fokozatú a lavinaveszély a Déli-Kárpátokban, 1800 méter fölötti magasságban – figyelmeztettek a meteorológusok.
Elutasította hétfői ülésén a szenátus a Demeter András kulturális miniszter elleni egyszerű indítványt.
Márciusban nemcsak a tavasz érkezését várjuk, hanem szeretettel és örömmel köszöntjük a nőket, akik életet adnak, gondoskodnak és szeretnek.
Megnyitása óta a legeredményesebb hónapot zárta a székelyföldi utasokat is kiszolgáló légikikötő. A Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtéren februárban mintegy 38 ezer utast regisztráltak, a legnépszerűbb úti célok között Budapest is szerepel.
Több mint tízmillió lejes beruházással gyarapodnak a gyergyószentmiklósi iskolák. Hét tanintézménybe és az iskolás sportklubhoz is korszerű digitális eszközök, laborfelszerelések és új bútorzat érkezik.
Az Ilie Bolojan miniszterelnök által hétfőre összehívott tanácskozás résztvevői megállapodtak abban, hogy a román hatóságok elsődlegesen a konfliktusövezetben tartózkodó román állampolgárok biztonságos hazaszállítására összpontosítanak.
Arcátlan hazugságoknak' nevezte héfőn Bogdan Ivan energiaügyi miniszter azokat a „spekulációkat”, amelyek szerint a közel-keleti válság miatt a benzin vagy a gázolaj ára elérheti a literenkénti 10 lejt.
Ismét összeültek hétfőn a koalíciós pártok vezetői, hogy megvitassák a 2026-os állami költségvetés tervezetét.
Országos lakossági riasztási gyakorlatot tart az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség a Polgári Védelem Hete keretében, szerdán. A Riasztási Szerda elnevezésű akció során az ország teljes területén működtetni fogják a riasztószirénákat.
szóljon hozzá!