
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Haszongépjármű kapott lángra egy máréfalvi udvaron, a lángok egy asztalosműhelyre is átterjedtek, a szomszédos épületeket is veszélyeztetve.
2025. március 08., 16:012025. március 08., 16:01
2025. március 09., 09:322025. március 09., 09:32
A tűzesethez a Hargita megyei tűzoltóság két székelyudvarhelyi egységét, valamint a máréfalvi és a fenyédi önkéntes tűzoltókat riasztották.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A tűz mintegy 150 négyzetméteren terjedt szét, a lángokat sikerült megfékezni, a helyszínen levő tűzoltók pedig az oltáson dolgoznak – számol be a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A Hargita megyei tűzoltóság későbbi tájékoztatása szerint a tűzeset során egy 53 éves férfi a felső végtagjain égési sérüléseket szenvedett, miközben megpróbálta eloltani a furgonban keletkezett tüzet. A sérültet a szemtanúk kórházba szállították még mielőtt a mentőegységek megérkeztek. A közlemény szerint a helyszínen még mindig folynak a munkálatok, hogy eltávolítsák az égett fatörmeléket a műhelyből, és felszámolják az esetleges rejtett tüzeket és elkerüljék, hogy újra tűz üssön ki az épületben.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A szokatlanul enyhe időjárás miatt Székelyföldön a téli síszezon idén két-három hetes csúszásban van a tavalyi évhez képest. A tartós fagyok hiánya miatt a hóágyúzás sem hatékony, ami komoly gazdasági kockázatot jelent a hegyvidéki turizmus egészére.
Nemsokára itt a karácsony – jelzi a főtéri díszes fenyő és az adventi koszorú, amelyen vasárnap meggyújtjuk az utolsó gyertyát. Sepsiszentgyörgyön az ünnepvárás része a regölés is, amelyet harminc éve elevenített fel a Guzsalyas Alapítvány.
Autóbaleset következtében dőlt ki Csíkpálfalva határában vasárnapra virradóra az útszéli kereszfa, és nem rongálás történt – jelezte portálunknak Petres Attila, a település alpolgármestere.
A sepsiszentgyörgyi Turulmadár Egyesület szárnya alatt tevékenykedő fiatalok két újabb projekt keretében tanultak a világról és önmagukról: a tanulás nem volt kötelező, nem volt unalmas, egy kicsit vagy annál is jobban benne voltak ők is.
A legfelsőbb bíróság kedden elutasította Vlad Pascu rendkívüli jogorvoslati kérelmét, így a drogos állapotban két fiatalt halálra gázoló fiatalembernek a Konstanca megyei ítélőtábla ítéletének megfelelően 10 évet kell börtönben töltenie.
Az ínyencek számára is érdekfeszítőnek ígérkező bemutatót hoz tető alá szerda délután Hegedűs Ferenc a kézdivásárhelyi Kosztándi Képtárban. Sepsiszéki Nagy Balázs saját, Csinódon készített sajtjait hozza el magával, és meg is kóstoltatja a közönséggel.
Kigyulladt egy autó hétfő este a kézdivásárhelyi Penny áruház parkolójában, fennállt a veszélye annak is, hogy egy közelben parkoló furgonra átterjed a tűz.
Ködriasztás van érvényben Hargita megye több településén az esti órákban. Az útra indulóknak ajánlott a fokozott óvatosság.
Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és a Kónya Ádám Művelődési Ház szilveszteri utcabálra hívja a város lakóit a főtérre. Az újévet a főtéren Baricz Gergő koncertje izzítja be.
Ha lesz is béke Ukrajnában, Oroszország továbbra is állandó fenyegetést jelent majd – jelentette ki Nicușor Dan kedden Helsinkiben, az Európai Unió keleti szárnyának csúcstalálkozója utáni közös sajtótájékoztatón.
2 hozzászólás