
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Haszongépjármű kapott lángra egy máréfalvi udvaron, a lángok egy asztalosműhelyre is átterjedtek, a szomszédos épületeket is veszélyeztetve.
2025. március 08., 16:012025. március 08., 16:01
2025. március 09., 09:322025. március 09., 09:32
A tűzesethez a Hargita megyei tűzoltóság két székelyudvarhelyi egységét, valamint a máréfalvi és a fenyédi önkéntes tűzoltókat riasztották.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A tűz mintegy 150 négyzetméteren terjedt szét, a lángokat sikerült megfékezni, a helyszínen levő tűzoltók pedig az oltáson dolgoznak – számol be a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A Hargita megyei tűzoltóság későbbi tájékoztatása szerint a tűzeset során egy 53 éves férfi a felső végtagjain égési sérüléseket szenvedett, miközben megpróbálta eloltani a furgonban keletkezett tüzet. A sérültet a szemtanúk kórházba szállították még mielőtt a mentőegységek megérkeztek. A közlemény szerint a helyszínen még mindig folynak a munkálatok, hogy eltávolítsák az égett fatörmeléket a műhelyből, és felszámolják az esetleges rejtett tüzeket és elkerüljék, hogy újra tűz üssön ki az épületben.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Embercsempészet és szexuális szolgáltatásokra való kényszerítés vádjával román bűnözői hálózat tagjait fogták el a román és a brit hatságok, az együttműködés négy ember előállításához, valamint számos luxusautó és ingatlan lefoglalásához vezetett.
A hét első napjaiban még kitart a fagy, szerdától azonban országszerte enyhülni fog az idő – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 12. és 25. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Ismét jegyezhetők hétfőtől a Tezaur államkötvények – közölte a pénzügyminisztérium.
Plagizálással gyanúsították meg Radu Marinescu igazságügyi minisztert, aki azonban azt mondta, kifogásolt doktori disszertációját a húsz évvel ezelőtti jogszabályoknak és tudományos-etikai előírásoknak megfelelően írta meg.
A tavalyi harmadik negyedévben 9420 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme; a kiadások átlagösszege 8079 lej volt, ami a jövedelem 85,8 százalékát jelentette – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Alig négy óra alatt 30 ezer lejnyi bírságot szabtak ki a 15-ös országút mentén közúti ellenőrzést végző rendőrök, és négy jogosítványt is bevontak.
Keddre virradóan lehet a leghidegebb ebben a téli szakaszban – nyilatkozta a Digi24 hírtévének Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat igazgatója.
Az elmúlt 24 órában 67 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 75 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
Mit hoz az új év: békét vagy bizonytalanságot? Spórolást vagy utazást? A Székelyhon január közepén egy gondolatébresztő, ugyanakkor szórakoztató játékkal várja olvasóit a Facebookon.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerint felgyorsult az influenza terjedése Romániában, ezért a szakembereik azt javasolják, hogy a védőoltásra jogosultak haladéktalanul oltassák be magukat.
2 hozzászólás