
Egyedi, jó minőségű sportszereket vehettek át az iskolák képviselői
Fotó: Erdély Bálint Előd
Labdákat, megkülönböztető mezeket, bójákat és ugróköteleket osztottak ki a magyar kormány jóvoltából az udvarhelyszéki iskolák képviselőinek pénteken, Székelyudvarhelyen.
2021. október 08., 16:422021. október 08., 16:42
A magyar kormány Nemzetpolitikai Államtitkársága kezdeményezésére, a nemzeti újrakezdés program részeként sportszercsomagot kap minden külhoni magyar oktatási intézmény.
Az átadott csomagokban a gyerekek és fiatalok életkorának megfelelő méretű, illetve létszámuk függvényében eltérő mennyiségű
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségének (RMPSZ) szervezésében pénteken a székelyudvarhelyi Bányai János Műszaki Szakközépiskola udvarán vehették át a csomagokat az udvarhelyszéki iskolák képviselői. Bajkó Ernő István, az RMPSZ megbízottja a helyszínen elmondta, fontos volt, hogy minél több és minél jobb minőségű sportszereket kapjanak az iskolák.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Direkt ebből a célból legyártott, tartós felszerelésekről van szó, a labdákat azonban nem szabad betonon, aszfalton használni, így tornatermekben, a füves-, esetleg műfüves pályák ajánlott a használatuk.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Bajkó arra is kitért, hogy az elemi- és általános iskoláknak átadott csomagokból még hiányoznak kosárlabdák, ezeket is eljuttatják hamarosan az intézményekhez.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!