
Veszélyes kereszteződés. Már több baleset is történt korábban. Archív
Fotó: Veres Nándor
Közúti baleset történt vasárnap este Székelyudvarhelyen. Öten megsérültek, közülük egy súlyosan.
2017. augusztus 28., 11:452017. augusztus 28., 11:45
2017. augusztus 28., 12:002017. augusztus 28., 12:00
A rendőrségi közlemény szerint az elsőbbség meg nem adása miatt következett be a baleset. A 62 éves, székelyudvarhelyi K. A. személygépkocsijával 20 óra előtt nem sokkal a városi kórház felől a Tábor-negyed felé haladt, a Tábor és Ady Endre utca kereszteződésénél egyenesen akart továbbmenni, de nem adott elsőbbséget az Ady Endre utcából érkező, székelyudvarhelyi 54 éves M. S.-nek, aki járművével oldalból csapódott neki.
Egyik autóvezető sem volt ittas állapotban a baleset pillanatában. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés gyanújával indítanak eljárást – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Az átmeneti technikai recesszió a szilárd alapokon álló gazdaságra való áttérés előre látható és elkerülhetetlen járulékos költségei közé tartozik – közölte pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Bonyolult időszakot élünk, és politikai szempontból meglehetősen nehéz viselni ezt a terhet – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtök este az Europa FM rádió adásában. Azt mondta, a koalícióból való kilépés kérdése nem merült fel.
Tavaly 2024-hez képest 0,6 százalékkal nőtt a román gazdaság, de technikai recesszióban zárta az évet, miután a harmadik negyedév után a negyedik trimeszterben is csökkent a bruttó hazai termék (GDP) – derül ki az Országos Statisztikai Intézet adataiból.
Nicușor Dan szerint Románia három-négy éven belül teljesítheti az euró bevezetéséhez szükséges feltételeket.
Lassult ugyan a növekedés, de még mindig magas a fertőző légúti megbetegedések száma Hargita megyében. A kisgyermekek körében sok az RSV-fertőzés, ami akár nagyon súlyos, intenzív terápiás ellátást igénylő megbetegedést is okozhat.
Nemzetpolitikáért felelős államtitkárként először látogatott Gyergyószentmiklósra Nacsa Lőrinc. Bejelentette, hogy a magyar kormány folytatja a Fogarasy Mihály Középiskola felújításának finanszírozását.
Technikai recesszióba került a romániai turizmus – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Szombaton rendezik meg Alsósófalván a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatót, ahol maskarások, táncosok és zeneszó tölti meg a utcákat. A felvonuló csoportok útvonalai a rendezvényhez készült térképeken követhetők, bármelyikhez lehet csatlakozni.
A helyi adók emelése ellen tüntettek csütörtökön az ország több városában a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tagjai és szimpatizánsai.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) felszólította koalíciós partnereit, hogy hagyjanak fel a megszorító politikával, és az ország társadalmi és gazdasági realitásait figyelembe vevő strukturális reformok bevezetését támogassák.
szóljon hozzá!