
Fotó: Thomas Campean
Vízbe fúlva találtak a keresztúri önkormányzati és önkéntes tűzoltók egy 45 éves helybéli férfit szerda délután a Nagy-Küküllő folyóban, Székelykeresztúron.
2015. július 23., 10:492015. július 23., 10:49
„Szerda délután, kevéssel hat óra után értesítették az egységünket, hogy a Dávid Ferenc-lakónegyed melletti szakaszon fulladt egy személy a Nagy-Küküllőbe” – tájékoztatott Szali Mózes, a székelykeresztúri Villám Önkéntes Tűzoltó-egyesület parancsnoka.
Elmondta, a 45 éves férfira alig öt perc keresés után találtak rá a Székelykeresztúri Katasztrófavédelmi Önkéntes Szolgálat tagjaival együtt. Noha a mentőszolgálat munkatársai próbálták újraéleszteni, már nem lehetett megmenteni az áldozatot. Szali Mózes elmondta, a 45 éves férfi rendszeresen járt oda fürödni és úszni is tudott. Hozzátette, a szemtanúk vallomása szerint a férfi fejest ugrott a két méter mély vízbe, miután észrevették, hogy nem jön ki a felszínre vagy a partra, a tűzoltók segítségét kérték. A férfi halálának pontos okát egyelőre nem tudni, ezt a boncolás után állapítja meg a törvényszéki orvos.
„Ajánlatos inkább kontrollált körülmények között, strandon úszni és fürdőzni. Amennyiben mégis folyóban szeretnének úszni, figyeljenek egymásra, mellőzzék az ugrást. A fürdés előtt mindenképp hűtsék le a testüket, hiszen a hirtelen hőmérséklet-változás szívinfarktust okozhat” – tanácsolja a székelykeresztúri tűzoltóparancsnok.
Gyakoribbá váltak a terménylopások Oklánd községben, még a polgármester szénabálaiból is eltulajdonítottak néhányat. A térfigyelő kamerák segíthetik a tolvajok beazonosítását, de a felderítéshez a közösségi összefogás is elengedhetetlen.
Teherautónak csapódott egy motoros hétfő délután Homoródfürdőn, a baleset szerencsére csak anyagi kárral járt – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Kigyulladt egy melléképület hétfő hajnalban Korondon, a Malom utcában. A gyors tűzoltói beavatkozásnak köszönhetően sikerült megakadályozni a lángok továbbterjedését.
Negyven nap és közel 12 ezer kilométer után elérte Mongóliát Mihály Alpár és Bertici Attila. A két erdélyi motoros ugyan teljesítette expedíciója egyik legfontosabb célját, egy járvány miatt bevezetett korlátozások felülírták eredeti útitervüket.
Súlyos közlekedési baleset történt szombaton délután Kisgalambfalva közelében. Több kihágást elkövető motoros sérült meg.
Egy nagyobb járdaszakaszt építettek a 13A jelzésű országút fenyédi szakasza mentén, ugyanakkor több utcát is leaszfaltoztak a községközpontban. Azt is megtudtuk, hogy máshol miért nem korszerűsíthették az utcákat.
Megtámadott egy pásztort a medve a Kalonda-tetőn, a férfi azonban pásztorkutyáinak köszönhetően csak enyhébb sérüléseket szenvedett. A támadást nem jelentették a 112-es segélyhívón, ezért a hatóságok szerint nem tudtak időben törvényesen intézkedni.
Rövid idő alatt nagy mennyiségű csapadék esett csütörtök délután Székelyudvarhelyen, több utcán megállt a víz, néhányan pedig áramkimaradást is jeleztek.
Évek óta leromlott állapotban van Székelyudvarhelyen a Tábor negyedi kazánház előtti tér, ahol nem csak a kaotikus parkolás, hanem az esőzésekkor felgyűlő víz is gondokat okoz. A városvezetés azt ígéri, hogy idén rendet tesznek a helyszínen.
Őrizetbe vettek egy 61 éves székelyudvarhelyi férfit, aki a gyanú szerint valótlanul jelentette be saját személygépkocsijának eltulajdonítását, miután ittasan balesetett okozott vele – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!