
Az udvarhelyi RMDSZ újraszervezését tervezi a szövetség széki alakulata, mely a párt 13. kongresszusára készül. Verestóy Attila szenátor egy csütörtöki ülésen kijelentette, szövetségesekre van szükségük: pártpreferenciák helyett a közösség érdekében kell cselekedni.
2017. március 04., 21:532017. március 04., 21:53
Jelen időszakban a május 13-án Zilahon tartandó RMDSZ-kongresszus küldötteinek kiválasztásán dolgozik a párt udvarhelyszéki szervezete – derült ki a szövetségiek közleményéből, amely arra is kitér, hogy bizottságot neveztek ki a delegálandó személyek nevesítésére.
„A romániai magyarságnak soha nem volt akkora szüksége az egységre, összefogásra, mint most. Napjaink Romániájában ugyanis olyan kihívásokkal kell szembenéznünk, amelyeknek könnyen áldozataivá válhatunk. Ügyeink rendezéséhez szövetségesek kellenek, hiszen az országos 6–7 százaléknyi támogatottság mellé még negyven százalékra van szükségünk. Ehhez pedig többség kell, mind Udvarhelyszéken, mind pedig a parlamentben” – idézi a közlemény Verestóy Attila szenátort, aki a széki RMDSZ csütörtöki ülésén nyilatkozott. A politikus ezért összefogásra intette a párt tagjait a rivalizálás helyett.
Fontosnak tartotta, hogy erős szervezetet mutasson fel az udvarhelyszéki RMDSZ a zilahi kongresszuson, ezért a feloszlatott udvarhelyi alakulatuk újjászervezését javasolta. „Az udvarhelyi tanácsosok kisebbségi szerepben vannak, és sajnos ellenzékiben is, ez pedig nem természetes, mert nem pártpreferenciák mentén, hanem a közösség érdekében kell megvalósítani a terveinket. Ezért a közeljövőben az önkormányzati képviselőket arra kell sarkalnunk, hogy vegyenek hangsúlyosan részt az újraszervezésben” – fogalmaz Verestóy a közlemény szerint.
Róth András Lajos nyugalmazott könyvtárőr tart előadást április 21-én, kedden Székelyudvarhelyen.
Sporteseményekkel ünnepelt csütörtökön az idén 35 éves Hargita Megyei Csendőr-főkapitányság székelyudvarhelyi egysége. A cél az volt, hogy még jobban összekovácsolódjon a csapat, és fejlesszék kapcsolataikat a többi hatósággal.
Egyházi kórusok találkozóját szervezik meg Székelylengyelfalván: a székelyudvarhelyi főesperesi kerület kórusainak 26. találkozóján mintegy 430 résztvevő és 18 kórus lép fel április 18-án, szombaton.
Távozott a Székelykeresztúrhoz tartozó Sóskút közelében telelő hárombocsos anyamedve, amelynek ottlétéről február elején szereztek tudomást a hatóságok. A nagyvadak üregét szerdán tömték be a vadászok, illetve a polgármesteri hivatal munkatársai.
Területeket és ingatlanokat cserélt Hargita Megye Tanácsa és a szentegyházi önkormányzat Homoródfürdőn a település turisztikai fejlesztése érdekében. A jelenlegi helyzetről, a fejlesztési stratégiáról és a kihívásokról is érdeklődtünk.
A fagykárok szempontjából legkritikusabb időszakot megúszták idén a gyümölcsöskertek, ha kitartanak a kedvező körülmények, jó lesz az idei termés. Az is körvonalazódik, hogy miért nem kaphatott kártérítést múlt évre a gyümölcstermesztők egy része.
Több mint százéves, még az Osztrák-Magyar Monarchia idejéből származó sínt szedtek fel Székelyudvarhelyen, a Vásártér utcai vasúti átkelőnél. Várhatóan jövő hónapban felújítási munkálatok kezdődnek.
Ismét dolgoznak a munkagépek az Orbán Balázs utca Szejkefürdő felőli kijáratánál, öt héten belül be kell fejezni a felújítást – közli Szakács-Paál István, Székelyudvarhely polgármestere.
Textil- és elektronikai hulladékgyűjtést szerveznek Szentegyházán, ahol április közepén két alkalommal is leadhatják a lakók a feleslegessé vált holmikat.
Hamarosan négyzetméter-alapon kiszámolt összegért válthatják ki éves működési engedélyüket a székelyudvarhelyi játékterem- és fogadóiroda-tulajdonosok – derült ki a lakossági fórumon, ahol a szerencsejátékokat szabályozó tervezetet is bemutatták.
szóljon hozzá!