
Fotó: Pál Árpád
Elromlott egy átemelő pumpa, emiatt szennyvíz ömlött a Nagy-Küküllőbe pénteken Székelyudvarhelyen, a városi strand közelében. A hibát rövid időn belül kijavították a vízszolgáltató vállalat szakemberei.
2017. március 13., 19:082017. március 13., 19:08
2017. március 13., 19:302017. március 13., 19:30
A pumpákat egy automata rendszer működteti, ami a pénteki meghibásodáskor is küldött sms-t a vízszolgáltató vállalat munkatársainak, akik rögtön a helyszínre siettek – tudtuk meg Bálint-Major Árontól, az Aqua Nova Hargita Kft. igazgatójától. Mint mondta, a problémát fél órán belül megoldották, így csak
annyi, amennyit a biztonsági tartály már nem tudott befogadni.
– fogalmazott.
Minimális mennyiségű szennyvíz került a folyóba az átemelő pumpa meghibásodása miatt
Fotó: Pál Árpád
Rámutatott, az esetet kivizsgálta a helyi rendőrség, valamint a környezetvédelmi és a vízügyi igazgatóság is, de
mivel nem történt mulasztás, és a szennyezés mértéke is elenyésző volt.
Kossuth Rádió - újra mindenkié. Ez a szlogenje az augusztus 24-én teljes műsorstruktúrával visszatérő, megújult Kossuth Rádiónak – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Iroda vasárnap az MTI-vel.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 30,8 százalékának megfelelő 599,946 milliárd lejre nőtt májusban az előző havi 592,836 milliárd lejről (a GDP 30,5 százaléka).
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
szóljon hozzá!