Óvónők, dadák számára tartottak baleset-megelőzési és elsősegély-nyújtási felkészítőt kedden délután az udvarhelyi Ficánka napköziben, bemutatva, mit kell tenniük, ha rosszul lesz vagy elájul egy kisgyermek.
2013. október 23., 14:202013. október 23., 14:20
2013. október 23., 14:372013. október 23., 14:37
Húszórás képzésen vesznek részt a Ficánka Napközi Otthon munkatársai, ahol sorra veszik azokat a sürgősségi eseteket, amelyek a napközikben és óvodákban könnyen előfordulhatnak. „Negyedik alkalommal gyűltünk össze, a felkészítők tízszer két-két órában zajlanak, heti egy alkalommal. Ez a Comenius-projektünkön belüli egészségmegőrző programunk része, melyen most tizenketten vesznek részt, tavasztól pedig még egy csoportot indítunk” – tájékoztatott Antal Csilla, a napközi igazgatónője. Hozzátette: a kurzus decemberben fejeződik be, amikor mindenkinek egy írásbeli és gyakorlati vizsgát is kell majd tennie a hallottakból.
A program céljáról érdeklődve kiderült, azért tarják fontosnak, mert az előző tanévben volt egy ájulásos eset a napköziben, amikor egy kislány összeesett, és mentőt kellett hívni. „Szerintem nagyon fontos, hogy minden kisgyermekkel foglalkozó pedagógus vagy nevelő tisztában legyen azzal, hogy sürgősségi esetekben mit lehet tenni, amíg kijön a mentő. Ezért hívtuk meg a székelyudvarhelyi Ambach Alapítvány szakembereit” – tette hozzá az igazgató.
A kétórás elméleti és gyakorlati felkészítőn, melyet Ambrus József, a Hargita Megyei Mentőszolgálat orvosigazgatója és Ambrus Csaba mentősasszisztens tartották, ottjártunkkor éppen az ájulásos esetekről volt szó. A részletes előadáson bárki megoszthatta eddigi tapasztalatait, és feltehette kérdéseit, az elméleti részt pedig gyakorlati bemutató is követte.
A székelyudvarhelyi zsidóság elhurcolásának 81. évfordulóján, május 3-án Fecső Zoltán dokumentumfilmes tematikus sétával emlékezett a városból eltűnt közösségre, kiemelve a gyűlöletkeltés veszélyeit.
Teljesen átalakul Székelyudvarhely történelmi belvárosának egyik kis utcája, a Székely Támadt-vár közvetlen szomszédságában. A Tó utca modernizálása nemcsak látványos változásokat hoz, új lehetőségeket is teremthet a helyi vállalkozók számára.
Egy sérültet szállított kórházba a mentő, miután két autó összeütközött pénteken délután a 13A jelzésű országúton, Szentegyháza határában – tudtuk meg a szentegyházi tűzoltóktól.
Kultúrotthonokon, iskolákon, a községházán és más középületeken helyezhetnek el napelemeket az elkövetkező időszakban Galambfalva községben. Az 1,1 millió lej értékű projekt célja az energiaszámlák csökkentése.
Elkezdődött a régi iskolával egybeépített kultúrotthon felújítása a Bögöz községhez tartozó Székelymagyaroson. A terv az, hogy ismét a közösség találkozóhelyévé váljanak az ingatlanok.
Három utcarész egyirányúsításáról döntött a székelyudvarhelyi önkormányzat áprilisi soros ülésén; az a cél, hogy több parkolóhelyet alakítsanak ki. Mindemellett egy újabb 20 millió lejes hitelkeretet is jóváhagytak a tanácsosok.
Egy éve csődbe ment a homoródszentmártoni napköziotthont építő cég, azóta pedig teljesen leálltak a munkálatok a helyszínen. Sikerült ugyan új kivitelezőt találni, ám most anyagi gondokkal küzd a projektért felelős pályázó, a tanügyminisztérium.
Áramszünet lesz Székelyudvarhely számos utcájában kedden és szerdán javítási munkálatok miatt – közölte Facebook-oldalán a székelyudvarhelyi városháza.
A villamosenergia-hálózat karbantartási munkálatai miatt áramszünet várható április 28-án, hétfőn 9 és 16 óra között Szentegyháza falurész több utcájában – tájékoztat közösségi oldalán a város polgármesteri hivatala.
Gyengébb virágzást hozott idén a Farcád és Sükő környéki cseresznyefák számára az áprilisi fagy.
szóljon hozzá!