
Fotó: Lukácsi Lehel
A székelyudvarhelyi-szombatfalvi református templomban tartották a hagyományos adventi ökumenikus kórustalálkozót szombaton. „Az ige volt az igazi világosság, amely megvilágosít minden embert. Ő jött el a világba.” (Jn 1, 9) mottójú dalos seregszemlén hat kórus vett részt, az áhítaton Szász Lóránt Levente farcádi református lelkipásztor hirdette Isten igéjét. A közösen tanult dalt együtt énekelték el, Berkesi Sándor Liszt-díjas karnagy vezényletével.
2014. december 16., 15:342014. december 16., 15:34
2014. december 16., 15:352014. december 16., 15:35
A minőségi idő hiányára, a gyorsaság veszélyeire iránytorta a figyelmet a kórustalálkozó nyitó perceiben a farcádi lelkész. Életünkből hiányzik „a belső szoba” csendje. Az advent kérdést fogalmaz: kész vagyok-e a mennyiségi időből kiszakadni, hogy ne vesszen el a lényeg?
Jézus érkezését, jelzéseit kész vagyok-e meghallani? Készen állunk-e az ajtónyitásra? Hiszen a belépő megláthatja azt is, amit titkolnánk: a rendetlenséget. Az eljövendő Krisztus ünneppé szeretné tenni életünket. A „Vele vacsorázni” személyes kapcsolatot jelent: egy családba, egy közösségbe tartozni. Személyes döntésre vár: mi nyissuk ki Számára ajtónkat. Az igehirdető azt kívánta: a kórustalálkozó legyen egy ajtónyitás, amellyel befogadjuk az érkező Jézust.
László Attila, a Szent György Egyházközség plébánosa azért imádkozott, hogy legyünk az örök életre figyelmeztető remény jelei. Életünkben sok a jelszó, a csillám, és sok az árnyék. „Mi éberek akarunk lenni, hogy Te vezess a legigazibb örömre.” A kórustalálkozó házigazdáinak nevében Bereczki-Orbán Zsolt református lelkipásztor üdvözölte a kórusokat, köszönetet mondva a lelkésztestvéreknek, karvezetőknek. „Egyházi éneklésünk gazdag palettája vonul fel: a katolikus és a református közösségek énekkarait összekapcsolja az éneklés célja, azaz az istendicsőítés. Úgy, ahogy a Szentlélek adja szólani a hangszálain keresztül a lelkéből. Kívánva: az igei szó és a zene hassa át szívünket, hiszen a leggyönyörűbb beszéd onnan származik.
A meghitt, karácsonyváró hangulatú bemutatkozó énekléseket követően Berkesi Sándor Liszt-díjas karnagy, zeneszerző, egyetemi docens, a magyar református egyházzene mai legnagyobb képviselője, formálója értékelte néhány szóban a seregszemlét, ötleteket és jó tanácsokat fogalmazott, és egyben bátorította is a részvevőket a minőségi egyházi zene művelésére. Végül közös kórusba egyesült a hat énekkar, és megtanulták, majd Berkesi Sándor vezényletével négy szólamban elénekelték a Glória szálljon a mennybe fel! című dalt. Ebéd után jó hangulatban váltak el egymástól a karénekesek. A következő adventi kórustalálkozót a szombatfalvi Szent György-plébánia szervezi majd.
Zajlik az alapréteg aszfalt leterítése a forgalmas székelyudvarhelyi Bethlen Gábor utcában, a város Farkaslaka felőli kijáratánál pedig esővíz-elvezetőt építenek a nagy mobilitási terv részeként. Több utca felújítása viszont jövőre marad.
Nehéz helyzete ellenére teljes évaddal készül a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház, hozzájuk hasonlóan ugyanakkor számos érdekes előadást és eseményt tervez az adventi időszakra az Udvarhely Bábműhely is.
Homoródszentmárton községhez tartozó hat faluban már biztosan nem jelent majd gondot a szárazabb időszakokban megszokott vízhiány: új rendszert építtetett ki az önkormányzat. Több településen a szennyvízhálózat bővítését is elvégezték.
Még dübörög az útfelújítás több munkaponton is Székelyudvarhelyen, a városközpontban azonban visszaáll a megszokott forgalmi rend, ugyanis megnyitják a Vár utcai hidat.
Új szakaszhoz érkezett a székelyudvarhelyi Bethlen Gábor utca útfelújítása: december 2-án és 3-án több sávot is lezárnak aszfaltozás miatt, ezért fokozott figyelmet és türelmet kérnek az autósoktól.
Újra megnyitják a héten a forgalom előtt a székelyudvarhelyi Vár utca teljes szakaszát, hiszen befejeződtek a hídjavítási munkálatok. Egyelőre arra várnak, hogy megkössön az építkezés során használt beton. A forgalmi rend is változni fog.
Az első adventi vasárnap gyertyáját egy idős székelyudvarhelyi házaspár gyújtotta meg, akik hatvan éve kötöttek házasságot.
Digitalizációs, illetve strukturális fejlesztéseket végezhetnek a székelyszenterzsébeti Pécsi Simon Általános Iskolában, így korszerű körülményeket teremthetnek az oda járó száz diáknak. A beruházás célja korszerű, „okos iskola” körülmények megteremtése.
A Korond községhez tartozó Fenyőkúton gyulladt ki egy lakóház szombaton délután, a helyszínre nagy erőkkel vonultak ki a tűzoltók.
A városi felújítások miatti torlódások enyhítésére Székelyudvarhelyen éjszakai munkavégzéssel folytatódik az egyik legkritikusabb csomópont felújítása. A kivitelező a lakossági jelzések nyomán döntött az esti aszfaltozás mellett.
szóljon hozzá!