
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Fiatal nő karambolozott szombaton hajnalban Székelyszentlélek közelében. A balesetben érintett mindkét jármű sofőrje kórházba került.
2024. november 23., 19:092024. november 23., 19:09
Szombaton hajnali öt órakor a sürgősségi hívószámra beérkezett hívás után a székelyudvarhelyi rendőrséget riasztották a 13A országúton bekövetkezett balesethez.
A hatóságiak első vizsgálata szerint egy máréfalvi fiatal nő Székelyudvarhely irányából Székelyszentlélek felé tartva elveszítette uralmát az autó fölött, áttért az ellenkező irányú sávra, ahol összeütközött a szemből érkező, 61 éves sofőr által vezetett személygépkocsival.
Az ütközés következtében mindkét autóvezető kórházi ellátásra szorult. Alkoholfogyasztást egyiküknél sem mutatott ki a szonda.
Igazoltattak egy 35 éves gépkocsivezetőt Oroszhegyen, majd az alkoholszondás ellenőrzés nyomán kiderült, hogy ivott vezetés előtt. Bűnügyi eljárást indítottak ellene.
Azt már megszokhattuk az elmúlt időszakban, hogy naponta változnak az üzemanyagárak a töltőállomásokon, most viszont egy olvasónk tapasztalta meg, milyen is, amikor a szeme előtt cserélik le az árcímkét. Perceken múlt, hogy literenként nyerjen 15 banit.
Jóváhagyták Székelyudvarhelyen azt a tanulmányt, amely hat 12 méter hosszú elektromos busz, nyolc töltőállomás és egy intelligens közlekedési rendszer beszerzését alapozza meg. Arról is döntöttek, hogy Kányádi Sándor nevét veszi fel a városi könyvtár.
Székelyszentkirályon és Tibódon a vízveszteség okának megtalálására kéri a helyiek segítségét a Harvíz, míg Kápolnásfaluban az ivóvízzel való takarékoskodásra szólít fel a szolgáltató.
Az önkormányzati fenntartású szentegyházi Liget strandon zajlott napokkal ezelőtt az a közegészségügyi ellenőrzés, amelynek eredményeként rövid időre ideiglenesen felfüggesztették a működtetést. Időközben ismét kinyitott a létesítmény.
Aknaemelési munkálatok kezdődnek pénteken Székelyudvarhely több utcájában, ezért kisebb forgalomkorlátozásokra kell számítani.
A helyi rendőrség sietett annak a nőnek a segítségére, akit csütörtökön délután bántalmaztak a székelyudvarhelyi zöldségpiac közelében.
Negyven, hosszabb ideje közterületen hagyott, használaton kívüli járművet azonosítottak Székelyudvarhelyen. A tulajdonosoknak tíz napjuk van arra, hogy elszállítsák autóikat.
Vita alakult ki a székelyudvarhelyi önkormányzati ülésen, miután az inflációra és a növekvő költségekre hivatkozva a taxis vállalatok egy lejjel emelnék a fuvardíjakat kilométerenként. A polgármester nem szeretné, ha pont náluk lenne a legdrágább a taxi.
Újabb szakaszához érkezik a székelyudvarhelyi mobilitási projekt: csütörtöktől a Bethlen Gábor utca egyirányú szakaszán kezdenek útfelújításba.
szóljon hozzá!