
Fotó: Barabás Ákos
Felháborította a közelben lakókat, hogy egy garázstulajdonos körülbelül negyven akácfát vágott ki a székelyudvarhelyi Bethlen-negyedi csorgótól nem messze. A polgármesteri hivatal még a megmetszésükre sem adott engedélyt.
2017. március 13., 11:132017. március 13., 11:13
A garázstulajdonos metszés ürügyén mintegy negyven akácfát vághatott ki, melyeknek jó része öt-hat éves volt, a többi pedig ennél is idősebb – tudtuk meg az egyik panaszostól, aki elmondta, hogy a fákat nemcsak árnyékukért és egy kellemes környezet kialakításáért ültették a szomszédok, hanem a kertjük mellett lévő lejtős talaj megtartásáért is.
„Én szoktam összeszedni a hulladékot a fák alól, a füvet is én nyírom. Lehet, hogy szükség volt a fák megmetszésére, de amit művelt, az vérlázító” – így a lakó. A garázstulajdonos egyébként a vastagabb ágakat felvágta és a garázsa előtt hagyta, a vékonyabbját pedig a szemeteskukákhoz vitte. Az épületére hulló levelek zavarhatták, ezt többször is említette – mondják a fakivágást sérelmezők. A szomszédok jelentették az esetet a helyi rendőrségen.
Fotó: Barabás Ákos
A polgármesteri hivatal nem adott engedélyt az említett, közterületen lévő fák megmetszésére, ezért az elkövető felelősségre vonásra számíthat – jelentette ki érdeklődésünkre László Szabolcs, a helyi rendőrség vezetője. A problémát súlyosbítja, hogy a törvény szerint metszéskor csak két és fél méterig lehet lenyírni a fákat, a helyszínen pedig egy méteres csonkok maradtak, vagyis gyakorlatilag kivágták az akácokat. A helyi rendőrség és a polgármesteri hivatal hétfőn bizottságot küld a helyszínre, hogy eldöntsék, miként lépjenek fel az elkövetővel szemben.
Fotó: Barabás Ákos
„Az elkövető magyarázata alapján nem kérdéses, hogy a fák metszésre szorultak, ám nem ilyen módon. Amit ennyire levágnak, az jó eséllyel el fog pusztulni” – magyarázta László Szabolcs.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
Az alkotmánybíróság csütörtökön szeptember 23-ára halasztotta Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök július elején benyújtott beadványának tárgyalását.
Száz éve született meg báró Kemény János kezdeményezésére a legendás helikoni íróközösség, az első találkozót 1926 júliusában tartották a Kemény-kastélyban. A jubileum alkalmából háromnapos rendezvénysorozatot szerveznek.
Sztrájkot hirdetnek a kormány gazdasági és szociális politikája ellen a Sanitas szakszervezeti szövetség képviselői.
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
Két évvel ezelőtt, pontosan ebben az időszakban volt az egyik leghosszabb és legintenzívebb hőhullám Romániában, az időjárási feljegyzések óta – emlékeztet a Meteoplus.
Szeptemberre meghaladhatja a 10 lejt a gázolaj literenkénti ára Romániában, ha tovább súlyosbodik a Perzsa-öböl térségében kialakult konfliktus, emelkedik a kőolaj világpiaci ára, és erősödik a dollár a lejjel szemben.
Továbbra is keresik a hegyimentők a tavaly novemberben a Bucsecs-hegységbeli Țigănești-völgy térségében eltűnt brit fiatalembert – közölte csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.
szóljon hozzá!