Márciusban tárgyalják az erőszakba torkollt szentegyházi falopás ügyét

•  Fotó: Barabás Ákos

Fotó: Barabás Ákos

Folytatják a székelyudvarhelyi bíróságon a szentegyházi rendőrfőnökkel szemben elkövetett bántalmazás vádlottjának ügyét – legutóbb kedden ültek össze az igazságszolgáltatás képviselői, és március 2-ára halasztották a tárgyalás időpontját. Ugyanakkor a 22 éves, szentegyházi T. M. ellen az eddigi házi őrizet helyett hatósági felügyeletet rendeltek el: nem hagyhatja el engedély nélkül Hargita megyét.

Jánosi András

2017. február 03., 12:122017. február 03., 12:12

2017. február 03., 12:132017. február 03., 12:13

Fatolvajokat értek tetten Szentegyházán tavaly augusztus 13-án, de mire a hatóságok és az erdőtulajdonosok odaértek, csak a prédát tudták lefoglalni.

Röviddel este nyolc óra után L. L. szentegyházi erdőtulajdonos bejelentést tett a 112-es sürgősségi segélyhívószámon, hogy a Szentegyháza közelében található Kádár-erdőn tetten értek egy csoportot, amely fát lopott erdejükből. A tettesek mindent hátrahagyva elmenekültek. A riasztásra az épp szolgálatot teljesítő Kedves Endre rendőrfőnök jelöletlen rendőrautóval sietett a helyszínre másodmagával. Mivel az út járhatatlan volt, bevárták a tolvajok által hátrahagyott fával, két szekérrel és két lóval érkező tulajdonosokat, majd a kapitányságra indultak. Szentegyházára érve azonban a kivilágítatlan Fenyő utcánál egy 20–30 fős csoport megtámadta és kövekkel megdobálta őket. Kedves kiszállt a rendőrautóból, majd igazolta magát, de folytatódott a kődobálás, majd a vádlott, valamint négy-öt agresszívebb társa kivált a csoportból, és Kedvesre támadt: baltafokkal mellbe vágták „öljétek meg” kiáltások közepette.

T. M., a vádlott tagadja, hogy ő ütött volna, és kétségbe vonja a vádiratban felsorolt bizonyítékokat, továbbá a négy-öt tanúvallomás igazságtartalmát is, melyekben a szemtanúk állítják, ő ütötte meg a szentegyházi rendőrfőnököt.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. augusztus 06., csütörtök

Székelykeresztúri üzleteknél és cégeknél razziáztak a hatóságok

Ellenőrzést tartottak szerdán Székelykeresztúron a rendőrök és több hatóság munkatársai, akik üzleteknél és cégeknél vizsgálták a kereskedelmi, munkaügyi, fogyasztóvédelmi és őrzési előírások betartását. Összesen több mint 50 ezer lejre bírságoltak.

Székelykeresztúri üzleteknél és cégeknél razziáztak a hatóságok
Hirdetés
2026. augusztus 06., csütörtök

Több száz évre tekinthet vissza a múltba, aki belép a felújított agyagfalvi templomba

Láthatóvá vált a Szent László-legenda töredéke és Jézus szenvedéstörténetének három jelenete az agyagfalvi református templomban, amely átfogó felújításon esett át. A beruházás történelmi, lelki és turisztikai szempontból is jelentős.

Több száz évre tekinthet vissza a múltba, aki belép a felújított agyagfalvi templomba
2026. augusztus 06., csütörtök

Másfél hétig buszok helyettesítik a vonatokat a Székelyudvarhely–Segesvár vonalon

Vasúti pályafelújítási munkálatok miatt augusztus közepén vonatpótló buszok szállítják az utasokat a Székelyudvarhely–Segesvár vasútvonalon.

Másfél hétig buszok helyettesítik a vonatokat a Székelyudvarhely–Segesvár vonalon
2026. augusztus 05., szerda

Idén is lesz hagyományőrző kézműves tábor Nyikómalomfalván

Tizenkettedik alkalommal szervezik meg a Nyikómalomfalvi Hagyományőrző Kézműves Tábort, ahol a gyerekek a székely népi hagyományokkal, kézműves mesterségekkel és különböző művészeti foglalkozásokkal ismerkedhetnek meg augusztus 10. és 14. között.

Idén is lesz hagyományőrző kézműves tábor Nyikómalomfalván
Hirdetés
2026. augusztus 04., kedd

Új esélyt kapott a székelykeresztúri inkubátorház: ismét van pénz a beruházásra

Új finanszírozási szerződést írt alá Székelykeresztúr önkormányzata és a Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség a vállalkozói inkubátorház megvalósítására. A korábban meghiúsult projektet most új pályázati ciklusban indítják újra.

Új esélyt kapott a székelykeresztúri inkubátorház: ismét van pénz a beruházásra
2026. augusztus 04., kedd

Székelyudvarhelyre érkezik a Magyar Menyasszony kiállítás

Székelyudvarhelyen mutatják be ismét múzeumi környezetben a Magyar Menyasszony című, díjnyertes kiállítást. A Haáz Rezső Múzeumban augusztus 7-én nyíló tárlatot helyi gyűjteményekből kölcsönzött tárgyak is gazdagítják.

Székelyudvarhelyre érkezik a Magyar Menyasszony kiállítás
2026. augusztus 04., kedd

Újabb éjszakai medveriasztás Székelyudvarhelyen

Ismét medvét észleltek Székelyudvarhelyen: kedden éjszaka a Szentimre utcában tűnt fel a nagyvad, a lakosságot Ro-Alert üzenetben figyelmeztették a hatóságok.

Újabb éjszakai medveriasztás Székelyudvarhelyen
Hirdetés
2026. augusztus 03., hétfő

Hárombocsos anyamedve borogatta a kukákat a Malom utcában Székelyudvarhelyen

Hárombocsos anyamedve járt a székelyudvarhelyi Malom utcában vasárnap éjszaka. A vadállat kukákat borogatott, majd a Sétatéren át menekült el. Szombaton és vasárnap a Medvék utcából és az Éltetőkút utcából is érkezett riasztás.

Hárombocsos anyamedve borogatta a kukákat a Malom utcában Székelyudvarhelyen
2026. augusztus 03., hétfő

Augusztus első hétvégéjén ismét Keresztúri Városnapok

Három napon át változatos programokkal telik meg Székelykeresztúr, ahol augusztus 7. és 9. között rendezik meg a Keresztúri Városnapokat.

Augusztus első hétvégéjén ismét Keresztúri Városnapok
2026. augusztus 02., vasárnap

Térkövezik a református templom előtti teret Agyagfalván

Térkövezik a református templom előtti teret Agyagfalván, miközben több útszakaszon is zajlanak a felújítások. Egy korábbi munkálat során látványosan megrongálódtak az utak az udvarhelyi településen, és az önkormányzatnak jelentős önrészt kell vállalnia.

Térkövezik a református templom előtti teret Agyagfalván
Hirdetés