Jogászok dolgoznak a kivitelezők helyett

•  Fotó: Barabás Ákos

Fotó: Barabás Ákos

Haladnak a korondi hulladéktömörítő állomással kapcsolatban indított perekkel, a beruházással viszont kevésbé.

Jánosi András

2016. január 25., 12:452016. január 25., 12:45

2016. január 25., 13:332016. január 25., 13:33

A Hargita Megyei Törvényszéken kerültek bíró elé a korondi hulladéktömörítő állomással kapcsolatos ügyek, tárgyalás is volt már, viszont érdemben még nem döntöttek.

Az ügy előzménye, hogy a Korondra tervezett hulladéktömörítő állomás miatt Séra Zoltán helybéli lakos beperelte a beruházó megyei önkormányzatot, arra kérve a bíróságot, nyilvánítsa semmissé a projektre kiadott építkezési engedélyt, mert a szabályos kétszáz méter helyett lakóházától mindössze hét és fél méterre tervezték kivitelezni az állomást. A megyei tanács viszont őt perelte be, kérvén a lakóházára vonatkozó, tizenöt évvel ezelőtt kiadott építési engedély semmissé nyilvánítását, mivel azt a megyei önkormányzat álláspontja szerint szabálytalanul állították ki. Utóbbi ügyben Sérával együtt perbe hívták Korond község önkormányzatát, valamint külön a polgármestert, Katona Mihályt is.
Múlt héten két tárgyaláson történt előrelépés. Az egyikben, melyben Séra Zoltánt és Korond község önkormányzatát, valamint polgármesterét hívta perbe a megyei tanács, február 3-ai ítélethirdetésre vonult vissza a törvényszék. Ebben arról döntenek, hogy Séra tizenöt évvel ezelőtt felépített házának építkezési engedélyét visszavonják-e, ami az épület lebontását eredményezhetné. Az engedély érvényességét egyébként azért támadta meg a megyei tanács, mert hiányzott róla a község jegyzőjének aláírása.

A másik ügyben Séra a felperes, aki a tömörítőállomás építési engedélyének környezetvédelmi és jogi hiányosságai okán a megyei tanácsot, valamint annak elnökét perelte be. Ebben az ügyben a következő tárgyalást február 11-ére tűzték ki.

Egyébként szeptemberben még tagadták a projekt vezetői, hogy meg lehetne változtatni a tömörítőállomás helyszínét. Ennek feltételezhetően az az oka, hogy a költöztetést meg kellene indokolni a projekt finanszírozójánál, az Európai Uniónál.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. december 03., szerda

Visszaáll a forgalmi rend Székelyudvarhely központjában, máshol még útlezárások lesznek

Még dübörög az útfelújítás több munkaponton is Székelyudvarhelyen, a városközpontban azonban visszaáll a megszokott forgalmi rend, ugyanis megnyitják a Vár utcai hidat.

Visszaáll a forgalmi rend Székelyudvarhely központjában, máshol még útlezárások lesznek
Hirdetés
2025. december 01., hétfő

Aszfaltozásra készülnek a Bethlen Gábor utcában

Új szakaszhoz érkezett a székelyudvarhelyi Bethlen Gábor utca útfelújítása: december 2-án és 3-án több sávot is lezárnak aszfaltozás miatt, ezért fokozott figyelmet és türelmet kérnek az autósoktól.

Aszfaltozásra készülnek a Bethlen Gábor utcában
2025. december 01., hétfő

Elkészült a Vár utcai híd, várják, hogy kössön a beton

Újra megnyitják a héten a forgalom előtt a székelyudvarhelyi Vár utca teljes szakaszát, hiszen befejeződtek a hídjavítási munkálatok. Egyelőre arra várnak, hogy megkössön az építkezés során használt beton. A forgalmi rend is változni fog.

Elkészült a Vár utcai híd, várják, hogy kössön a beton
2025. november 30., vasárnap

Fellobbant a hit lángja Székelyudvarhely adventi koszorúján

Az első adventi vasárnap gyertyáját egy idős székelyudvarhelyi házaspár gyújtotta meg, akik hatvan éve kötöttek házasságot.

Fellobbant a hit lángja Székelyudvarhely adventi koszorúján
Hirdetés
2025. november 30., vasárnap

„Okos iskolává” alakítják a székelyszenterzsébeti tanintézetet

Digitalizációs, illetve strukturális fejlesztéseket végezhetnek a székelyszenterzsébeti Pécsi Simon Általános Iskolában, így korszerű körülményeket teremthetnek az oda járó száz diáknak. A beruházás célja korszerű, „okos iskola” körülmények megteremtése.

„Okos iskolává” alakítják a székelyszenterzsébeti tanintézetet
2025. november 29., szombat

Lakóház gyulladt ki Fenyőkúton

A Korond községhez tartozó Fenyőkúton gyulladt ki egy lakóház szombaton délután, a helyszínre nagy erőkkel vonultak ki a tűzoltók.

Lakóház gyulladt ki Fenyőkúton
Lakóház gyulladt ki Fenyőkúton
2025. november 29., szombat

Lakóház gyulladt ki Fenyőkúton

2025. november 29., szombat

Éjszakai aszfaltozás enyhítheti a torlódásokat Székelyudvarhelyen

A városi felújítások miatti torlódások enyhítésére Székelyudvarhelyen éjszakai munkavégzéssel folytatódik az egyik legkritikusabb csomópont felújítása. A kivitelező a lakossági jelzések nyomán döntött az esti aszfaltozás mellett.

Éjszakai aszfaltozás enyhítheti a torlódásokat Székelyudvarhelyen
Hirdetés
2025. november 29., szombat

Repülőmodellezés szívvel-lélekkel: Biró Tamara útja a sikerig

A székelykeresztúri lányt már négyévesen magával ragadta a versenyszellem, és onnantól kezdve megállíthatatlanul menetelt a nemzetközi porond felé. Biró Tamara repülőmodellező elmesélte, miként vált gyermekkori hobbijából életforma.

Repülőmodellezés szívvel-lélekkel: Biró Tamara útja a sikerig
2025. november 27., csütörtök

Tíz év alatt valósult meg egy székelyudvarhelyi utca felújítása

Tíz év telt el a kezdeti felvetésektől addig, míg lezárták a székelyudvarhelyi II. Rákóczi Ferenc utca felújítási projektjét, amely 31 millió lejből valósult meg. A pénzösszegből elektromos buszokat és azokhoz tartozó töltőállomásokat is vásároltak.

Tíz év alatt valósult meg egy székelyudvarhelyi utca felújítása
2025. november 27., csütörtök

Januártól csökken a korábban nagyon megnőtt távhőár Székelyudvarhelyen

Csökken a távhő ára januártól, módosították a város általános költségvetését és aktualizálták a bérbeadott területek, ingatlanok bérleti díját a székelyudvarhelyi önkormányzati képviselő-testület csütörtöki ülésén.

Januártól csökken a korábban nagyon megnőtt távhőár Székelyudvarhelyen
Hirdetés