Háromszázezer eurót költhetnek a szennyvíztisztító bővítésére

•  Fotó: Barabás Ákos

Fotó: Barabás Ákos

Elkezdődhet idén a nyikómalomfalvi szennyvíztisztító állomás bővítése, miután a farkaslaki önkormányzat sikeresen pályázott a korszerűsítéshez szükséges összegre.

Fülöp-Székely Botond

2017. február 20., 19:062017. február 20., 19:06

A sikeres európai uniós pályázatnak köszönhetően nagyjából 300 ezer euró értékben végezhetnek bővítési munkálatokat a nyikómalomfalvi víztisztító állomáson, ahonnan tavaly nyáron egy meghibásodás miatt a környezetre káros anyagok kerültek a Nyikó patakba – tudtuk meg Kovács Lehel farkaslaki polgármestertől. Mint mondta, már folyamatban van a kivitelezési tervek elkészíttetéséhez szükséges közbeszerzési eljárás dokumentációjának összeállítása.

Amint a tervek elkészülnek, az építkezést elvégző cég kiválasztása érdekében licitet hirdetnek. A bürokratikus eljárások sok időt vesznek igénybe, ezért még pontosan nem tudni, mikor kezdődhet el a kivitelezés – közölte a tisztségviselő. Reméli, hogy már idén ősszel nekifoghatnak a munkának. Az elképzelések szerint a korszerűsítés eredményeként lényegesen megnő a szennyvíztisztító kapacitása, ráadásul biztonságosabb is lesz környezetvédelmi szempontból. Két részleg lesz, ahol megtisztítják a vizet, így ha az egyiknél meghibásodás történik, a másik akkor is el tudja látni a feladatot.

A polgármester ugyanakkor megjegyezte, hogy a vízügyi hatóság folyamatosan ellenőrzi a malomfalvi szennyvíztisztítóból távozó víz minőségét, és a nyári incidens óta lényegesen javult a helyzet. A mérések alapján csak ritkán és nagyon kevéssel lépik át a megengedett határértékeket.

Noha Bogárfalván, Malomfalván, Székelyszentléleken és Farkaslakán nem minden utcában van kiépítve a szennyvízhálózati rendszer, a megpályázott egymillió euróból ezt is meg lehet oldani – magyarázta Kovács Lehel. Rámutatott, ha a tervek megvalósulnak, akkor a községben lévő háztartásoknak közel hetvennégy százaléka rá lesz csatlakoztatva a rendszerre. Fontosnak tartja, hogy mielőbb befejezzék ezt a munkát, hiszen aszfaltozni is szeretnének az említett településeken.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 10., szerda

Patthelyzetben a székelyudvarhelyi Ugron Gábor utca felújítása

Magántulajdonban lévő kerítéseket és épületeket kellene elbontani ahhoz, hogy felújíthassák a székelyudvarhelyi Ugron Gábor utca felső szakaszát. Keresik a lakók ingatlanjait legkevésbé érintő törvényes megoldást, de gyakorlatilag áll a projekt.

Patthelyzetben a székelyudvarhelyi Ugron Gábor utca felújítása
Hirdetés
2026. június 10., szerda

A kilövés után pár nappal ismét medvére figyelmeztetnek

Újabb Ro-Alert figyelmeztetést kaptak kedd este a székelyvarságiak medve jelenléte miatt. Mindez alig két nappal azután történt, hogy egy emberre veszélyessé vált nagyvadat kilőttek a településen.

A kilövés után pár nappal ismét medvére figyelmeztetnek
2026. június 09., kedd

Több mint három kilogramm vízipipadohányt foglaltak le Hargita megyében

Házkutatásokat tartottak kedden Hargita megyében a Jupiter-hadművelet részeként a rendőrség gazdasági nyomozói. Több mint három kilogramm törvénytelenül értékesített vízipipadohányt foglaltak le.

Több mint három kilogramm vízipipadohányt foglaltak le Hargita megyében
2026. június 09., kedd

Bethlen Kata örökségét bemutató kötetet ismertetnek Székelyudvarhelyen

Bethlen Kata egyházépítő és mecénási tevékenységét feldolgozó kötetet mutatnak be csütörtökön a Haáz Rezső Múzeumban. A kiadvány két évtizedes kutatómunka eredményeit összegzi.

Bethlen Kata örökségét bemutató kötetet ismertetnek Székelyudvarhelyen
Hirdetés
2026. június 09., kedd

Megújult a körforgalom, de újabb utat zárnak le Székelyudvarhelyen

Befejeződtek az aszfaltozási munkálatok a Haáz Rezső Múzeum előtti körforgalomnál, de újabb útlezárásra lehet számítani Szombatfalván – közölte Székelyudvarhely polgármestere.

Megújult a körforgalom, de újabb utat zárnak le Székelyudvarhelyen
2026. június 08., hétfő

Megkeresik, elaltatják és elszállítják a Székelyudvarhelyen megjelent medvebocsot

Ismét megjelent Székelyudvarhelyen a medvebocs, amelyet szombaton rögzítettek a város térfigyelő kamerái – jelenleg a helyszínen keresik a vadat a hatóságok, hogy elaltassák, majd elszállítsák.

Megkeresik, elaltatják és elszállítják a Székelyudvarhelyen megjelent medvebocsot
2026. június 08., hétfő

Három autó ütközött Máréfalvánál

Három kisteherautó ütközött össze hétfő reggel a 13A jelzésű országúton, Máréfalva község területén.

Három autó ütközött Máréfalvánál
Három autó ütközött Máréfalvánál
2026. június 08., hétfő

Három autó ütközött Máréfalvánál

Hirdetés
2026. június 07., vasárnap

Medvebocs Székelyudvarhely központjában – videóval

Medvebocs haladt át Székelyudvarhely központján – hívta fel a figyelmet Facebook-bejegyzésében Dávid Endre alpolgármester, hozzátéve, hogy a területet a hajnali órákban biztosították. Kéréssel fordult a városlakókhoz.

Medvebocs Székelyudvarhely központjában – videóval
2026. június 06., szombat

Óvni azt, ami a bölcsőtől a koporsóig része az életünknek – videó

Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.

Óvni azt, ami a bölcsőtől a koporsóig része az életünknek – videó
2026. június 06., szombat

Hóban, esőben és sztyeppéken át, két hete úton

Két hete vágtott neki a Kaland a világ végére expedíciónak a székelyudvarhelyi Mihály Alpár és útitársa, a szatmárnémeti Bertici Attila, akiknek végső célja Mongólia. Már elérték Kazahsztánt, de az út neheze még hátravan.

Hóban, esőben és sztyeppéken át, két hete úton
Hirdetés