
Rendhagyó divatbemutatót tartottak az udvarhelyszéki anyák a babahordozás világnapja alkalmából szombaton a székelyudvarhelyi Művelődési Ház kiállítótermében. Tizenöt bevállalós anyuka bizonyította, hogy a hordózóeszközök használatának nem szabhat határt sem az időjárás, sem pedig a viselet.
2016. október 09., 14:232016. október 09., 14:23
2016. október 09., 14:272016. október 09., 14:27
A kicsik jól érezhették magukat sportosan vagy éppen túrázáshoz öltözve, jól állt nekik a rockeröltözet, de a székely ruhát viselő anyukához is passzolt a hordozóban mosolygó székely legényke.
Megcsodálhattuk a hippinek öltözött anya–lánya párost, a laptopjával irodába siető anyuka hátába simuló kislányt, vagy a meleg téli takaró védelmében meghúzódó hordozólakót. És mivel a parádé lényege a határtalan lehetőségek bemutatása volt, láthattunk fürdőruhás anyukára kötött babát, elegánsan összeöltözött párost, valamint utolsó fellépőként babájával az esküvői oltárhoz siető anyukát. A fotókat az Udvarhelyszéki Anyák Egyesületétől kaptuk.
Egyelőre lezárta a mofetta környékét a városvezetés, mivel gázbuborékok és vízszivárgás jelent meg a felszínen. Székelyudvarhely polgármesteri hivatala szakembereket von be a helyzet elemzésébe és a veszély mértékének megállapításába.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett egy székelyudvarhelyi nő Székelyderzsben, amikor a rendőrök közlekedési ellenőrzés miatt megállásra intették kedd este.
Az Európai Parlament (EP) keddi ülésén jóváhagyta a tavalyi romániai árvízkárok enyhítésére és ennek részeként a parajdi bányakatasztrófa okozta válsághelyzet kezelésére Bukarestnek megítélt 14,3 millió eurós támogatást.
A pályázaton elnyert támogatást megvonták ugyan, mégsem állt le a székelykeresztúri városvezetés a régi járóbeteg rendelők épületének felújításával. Az elképzelés az, hogy még idén befejeződnek a munkálatok.
Csőtörés javítása miatt lezárják a székelyudvarhelyi Szombatfalvi utcát szerdán 9 és 14 óra között.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi katasztrófavédelmi bizottság.
Negyedik alkalommal rendezik meg a 48 órás puzzlemaratont Székelyudvarhelyen. Július 17. és 19. között a Városi Könyvtár előtti téren bárki bekapcsolódhat a közös kirakózásba, a programot pedig idén is puzzleverseny és több újdonság színesíti.
Újabb szúnyogirtást végeznek kedd este Székelyudvarhelyen. A beavatkozás több városrészt és zöldövezetet érint, amennyiben az időjárás is kedvez a munkálatoknak.
Gyakoribbá váltak a terménylopások Oklánd községben, még a polgármester szénabálaiból is eltulajdonítottak néhányat. A térfigyelő kamerák segíthetik a tolvajok beazonosítását, de a felderítéshez a közösségi összefogás is elengedhetetlen.
Teherautónak csapódott egy motoros hétfő délután Homoródfürdőn, a baleset szerencsére csak anyagi kárral járt – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
szóljon hozzá!