Hirdetés
Hirdetés

Udvarhelyszék tárgyalóképes a megyei tanács elnöki tisztségét illetően

Bíró szerint nem a személyes ambíció, hanem Udvarhelyszék érdeke fontos •  Fotó: Erdély Bálint Előd

Bíró szerint nem a személyes ambíció, hanem Udvarhelyszék érdeke fontos

Fotó: Erdély Bálint Előd

A helyhatósági választásokon induló RMDSZ-jelölteket a helyi szervezetek javaslatai alapján két udvarhelyszéki községben (Máréfalván és Galambfalván) előválasztással nevesítik, Siménfalván és Farkaslakán elektoros jelöltállítás lesz. A többi településen a helyi választmány és a területi elnökség közös döntése alapján választják ki a jelölteket. 

Kovács Eszter

2020. február 05., 21:232020. február 05., 21:23

A jelöléseket február 17-éig lehet megtenni: az érdeklődők ahhoz a szervezethez (polgármester- és helyitanácsos-jelölteknek a helyi, a megyeitanácsos-jelöltek esetén a területi szervezethez) kell benyújtsák a jelentkezési iratcsomót, ahol indulni szeretnének. A jelentkezési feltételekről a helyi RMDSZ irodákban lehet érdeklődni.

Március közepén lesz nyilvános a lista

„A megyei tanács esetében a teljes megyei jelöltlistát a Hargita Megyei Egyeztető Tanács fogja jóváhagyni, és benne mindhárom térség képviseltetve lesz: algoritmus alapján (a térségek nagyságát alapul véve) derül ki, hogy milyen sorrendben, arányban áll össze a lista” – tájékoztatott Bíró Barna Botond szerdai sajtótájékoztatóján. 

Hirdetés

Az RMDSZ udvarhelyszéki szervezetének elnöke továbbá hozzátette, Udvarhelyszéken bejáratott módszer van a megyeitanácsos-jelöltek kiválasztására: figyelembe veszik a kistérségek javaslatát egy-egy jelölte vonatkozóan, ott, ahol nem születik egyezség a kistérségen belül, az udvarhelyszéki választmány titkos szavazással fogja rangsorolni a jelölteket. Az udvarhelyszéki választmányi ülés február 27-én lesz, akkor véglegesítik a megyeitanácsos-jelöltek listáját. „A jelöltállítási folyamat végére kell érnünk március 15-éig” – tette hozzá Bíró.

Udvarhelyszék tárgyalóképes

Kérdésünkre, miszerint a térségek közti egyezség értelmében Udvarhelyszék ragaszkodik-e a megyei tanács elnökségi tisztségéhez (a térség ugyanis 12 éve nem került sorra), Bíró nem adott határozott választ. Nem számolhat be konkrétumokról – magyarázta, hiszen még az sem dőlt el, hogy milyen módon választják majd meg a megyei tanács elnökét. Mint ismeretes, Borboly Csaba kedden jelentette be, hogy versenybe szállnak egy újabb mandátumért, de a megyei tanács jelenlegi elnöke mellett az RMDSZ Gyergyó Területi szervezete is ragaszkodna a tisztséghez.

„Nem gondolom úgy, hogy az udvarhelyszéki szervezet bármit is be kell jelentsen, hiszen egyértelmű, hogy nem mondtunk le soha arról az igényünkről, hogy a tanácselnöki tisztségre javaslatot tegyünk” – hangsúlyozta az elöljáró. Hozzátette, az udvarhelyszéki szervezet tárgyalóképes. „Nekünk az a célunk, hogy a következő négy évben Udvarhelyszéket hangsúlyosabbá tegyük, akár a megyei önkormányzattól jövő támogatások tekintetében. Úgy értékelem, megvan bennünk az a kellő érett gondolkodás, hogy a személyes ambíciók fölé tudjuk helyezni a térség érdekeit”. Megtudtuk, eddig Borboly Csaba kezdeményezett tárgyalást a széki szervezettel.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. július 16., csütörtök

Romániából Olaszországba tartott a furgon, amelyben bolgár csempészcigarettát találtak Magyarországon

A pénzügyőrök 4550 doboz csempészcigarettát találtak egy román furgonban, amelyet az M1-es autópálya Győr-Moson-Sopron vármegye szakaszán ellenőriztek – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-vel.

Romániából Olaszországba tartott a furgon, amelyben bolgár csempészcigarettát találtak Magyarországon
Hirdetés
2026. július 16., csütörtök

Katonai titok marad az Ukrajnának nyújtott romániai támogatás

Az Ukrajnának nyújtott támogatás titkosításának feloldásával kapcsolatban Nicușor Dan államfő szerdán kijelentette: mivel a támogatásnak katonai vonatkozásai is vannak, úgy helyes, ha annak részletei továbbra is titkosak maradnak.

Katonai titok marad az Ukrajnának nyújtott romániai támogatás
2026. július 16., csütörtök

Elmennek a végsőkig: figyelmeztető, majd általános sztrájk az egészségügyben

Hétfőn figyelmeztető sztrájkot tart az egészségügyi rendszerben a Sanitas szakszervezet, július 28-án pedig általános sztrájkot indítanának a fokozódó elégedetlenségek miatt. Nagy támogatottsággal indul a tiltakozás.

Elmennek a végsőkig: figyelmeztető, majd általános sztrájk az egészségügyben
2026. július 15., szerda

Volodomir Zelenszkijjel tárgyalt Nicușor Dan

Nicușor Dan államfő ukrán hivatali partnerével, Volodimir Zelenszkijjel tárgyalt szerdán Kijevben.

Volodomir Zelenszkijjel tárgyalt Nicușor Dan
Hirdetés
2026. július 15., szerda

Eurómilliókat nem fog kapni Parajd, esetleg néhány százezret

Gyököt kell vonni a Parajddal kapcsolatos eurómilliós politikusi bejelentésekből: a bányakatasztrófa által sújtott sóvidéki település az Európai Unió Szolidaritási Alapjából nemrég megítélt 14,3 millió euró töredékét kaphatja meg.

Eurómilliókat nem fog kapni Parajd, esetleg néhány százezret
2026. július 15., szerda

Bicskával támadt áldozatára egy férfi akinek két fogát is kiütötte és az arccsontját is eltörte

Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezte a kézdivásárhelyi bíróság azt a 30 éves férfit, aki a gyanú szerint féltékenységből brutálisan bántalmazott egy 20 éves nőt. Az ügyészség tájékoztatása szerint az áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.

Bicskával támadt áldozatára egy férfi akinek két fogát is kiütötte és az arccsontját is eltörte
2026. július 15., szerda

Elmosta az aszfaltot a nagy mennyiségű esővíz Székelyvarságon

Megrongálta az aszfaltutat és fákat döntött ki a szerda délutáni vihar Székelyvarságon.

Elmosta az aszfaltot a nagy mennyiségű esővíz Székelyvarságon
Hirdetés
2026. július 15., szerda

Románia sereghajtó az EU-ban: a fiatalok alig fele rendelkezik alapvető digitális készségekkel

Az Európai Unióban a 16–24 évesek csaknem háromnegyede rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, Románia azonban továbbra is az utolsók között szerepel: csak Bulgáriát előzi meg az Eurostat friss felmérése szerint.

Románia sereghajtó az EU-ban: a fiatalok alig fele rendelkezik alapvető digitális készségekkel
2026. július 15., szerda

Július 20-án indul a roncsautóprogram magánszemélyeknek – akár 18 500 lejes támogatás is igényelhető

Július 20-ától jelentkezhetnek a magánszemélyek a 2026-os roncsautóprogramra, amelynek keretében állami támogatással vásárolhatnak új gépkocsit. A program idei költségvetése 300 millió lej.

Július 20-án indul a roncsautóprogram magánszemélyeknek – akár 18 500 lejes támogatás is igényelhető
2026. július 15., szerda

Ketten is jogosítvány nélkül vezettek, egyikük ivott is

Két jogosítvány nélküli sofőrt is kiszűrtek a közúti forgalomból kedden a Hargita megyei rendőrök, egyikük ráadásul jelentős mennyiségű alkoholt is fogyasztott vezetés előtt.

Ketten is jogosítvány nélkül vezettek, egyikük ivott is
Hirdetés