
Bíró szerint nem a személyes ambíció, hanem Udvarhelyszék érdeke fontos
Fotó: Erdély Bálint Előd
A helyhatósági választásokon induló RMDSZ-jelölteket a helyi szervezetek javaslatai alapján két udvarhelyszéki községben (Máréfalván és Galambfalván) előválasztással nevesítik, Siménfalván és Farkaslakán elektoros jelöltállítás lesz. A többi településen a helyi választmány és a területi elnökség közös döntése alapján választják ki a jelölteket.
2020. február 05., 21:232020. február 05., 21:23
A jelöléseket február 17-éig lehet megtenni: az érdeklődők ahhoz a szervezethez (polgármester- és helyitanácsos-jelölteknek a helyi, a megyeitanácsos-jelöltek esetén a területi szervezethez) kell benyújtsák a jelentkezési iratcsomót, ahol indulni szeretnének. A jelentkezési feltételekről a helyi RMDSZ irodákban lehet érdeklődni.
„A megyei tanács esetében a teljes megyei jelöltlistát a Hargita Megyei Egyeztető Tanács fogja jóváhagyni, és benne mindhárom térség képviseltetve lesz: algoritmus alapján (a térségek nagyságát alapul véve) derül ki, hogy milyen sorrendben, arányban áll össze a lista” – tájékoztatott Bíró Barna Botond szerdai sajtótájékoztatóján.
Az RMDSZ udvarhelyszéki szervezetének elnöke továbbá hozzátette, Udvarhelyszéken bejáratott módszer van a megyeitanácsos-jelöltek kiválasztására: figyelembe veszik a kistérségek javaslatát egy-egy jelölte vonatkozóan, ott, ahol nem születik egyezség a kistérségen belül, az udvarhelyszéki választmány titkos szavazással fogja rangsorolni a jelölteket. Az udvarhelyszéki választmányi ülés február 27-én lesz, akkor véglegesítik a megyeitanácsos-jelöltek listáját. „A jelöltállítási folyamat végére kell érnünk március 15-éig” – tette hozzá Bíró.
Kérdésünkre, miszerint a térségek közti egyezség értelmében Udvarhelyszék ragaszkodik-e a megyei tanács elnökségi tisztségéhez (a térség ugyanis 12 éve nem került sorra), Bíró nem adott határozott választ. Nem számolhat be konkrétumokról – magyarázta, hiszen még az sem dőlt el, hogy milyen módon választják majd meg a megyei tanács elnökét. Mint ismeretes, Borboly Csaba kedden jelentette be, hogy versenybe szállnak egy újabb mandátumért, de a megyei tanács jelenlegi elnöke mellett az RMDSZ Gyergyó Területi szervezete is ragaszkodna a tisztséghez.
„Nem gondolom úgy, hogy az udvarhelyszéki szervezet bármit is be kell jelentsen, hiszen egyértelmű, hogy nem mondtunk le soha arról az igényünkről, hogy a tanácselnöki tisztségre javaslatot tegyünk” – hangsúlyozta az elöljáró. Hozzátette, az udvarhelyszéki szervezet tárgyalóképes. „Nekünk az a célunk, hogy a következő négy évben Udvarhelyszéket hangsúlyosabbá tegyük, akár a megyei önkormányzattól jövő támogatások tekintetében. Úgy értékelem, megvan bennünk az a kellő érett gondolkodás, hogy a személyes ambíciók fölé tudjuk helyezni a térség érdekeit”. Megtudtuk, eddig Borboly Csaba kezdeményezett tárgyalást a széki szervezettel.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!