
Megkerültek a futárszolgálathoz történő betöréssel gyanúsított személyek
Fotó: Pál Árpád
Azonosított a székelyudvarhelyi rendőrség két személyt, akik alaposan gyanúsíthatók a Fan Courier futárszolgálat helyi lerakatába történő betöréssel és lopással. A rendőrségi szóvivő szerint bravúros nyomozói munkáról van szó, ugyanis nem udvarhelyiek a feltételezett tettesek.
2017. március 25., 19:372017. március 25., 19:37
A székelyudvarhelyi Fan Courierbe történő betöréssel és lopással gyanúsított személyeket az udvarhelyi rendőrök azonosították, a házkutatások során pedig elegendő bizonyítékokat gyűjtöttek ahhoz, hogy előzetes letartóztatás javaslatával átadják őket a helyi ügyészségnek – tájékoztatta lapunkat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Gheorghe Filip egyébként dicséretre méltónak tartotta az udvarhelyi rendőrök munkáját, ugyanis nem helybéli bűnözőket sikerült elfogniuk: a 26 esztendős D. I., valamint a 38 esztendős Z. M. F., mindketten Maros megyeiek.
„Még akkor is nehéz elég bizonyítékot gyűjteni és elindítani a felelősségre vonási folyamatot, amikor helyi bűnözőkről van szó. A nyomozás sikerét bravúros munka eredményének tartom” – fogalmazott lapunknak a rendőrségi sajtószóvivő, hozzátéve, hogy a több mint 90 ezer lejes kár egy részét is sikerült visszaszerezni.
Dunkler Róbert, a Fan Courier székelyudvarhelyi lerakatának vezetője tőlünk értesült a nyomozás aktuális állásáról, és örült annak, hogy a rendőrség eredményre jutott. Egyébként ő úgy tudja, hogy ugyanazon éjjel, március 16-án, amikor az udvarhelyi lerakatba behatoltak, egy másik, Maros megyei futárszolgálathoz is betörtek. Legutóbb hétfőn beszélt a rendőrséggel, amikor a betöréses lopás kárfelmérését adta le 91 ezer lejes összesítéssel.
A gyanúsítottakat szombaton terjesztették fel előzetes letartóztatásra a székelyudvarhelyi bíróságon, ahol mindkettejük esetében jóváhagyták az ügyészség kérését, 30 napos előzetes letartóztatásba helyezve őket.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint karbantartási és javítási munkálatok miatt több Maros és Hargita megyei településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő két napban.
Meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint. Az intézkedés hatálya június 30-án járna le.
Jubileumi ballagási ünnepséget tartottak a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központban szerdán, tíz évvel azután, hogy megnyitották a létesítményt az FK Csíkszereda épületében. Idén 27 végzős diák ballagott el a központból.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Döntő házként megszavazta szerdán a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Forgalmi változások lépnek életbe péntektől a Nicolae Bălcescu utcában az útszakasz és a parkolók felújítási munkálatai miatt.
A fővárosi tömbházban tavaly történt robbanás ügyében eddig 176 magán- és jogi személy nyújtott be kártérítési igényt sértett félként, és a nyomozók 55 millió euróig zárlatot rendeltek el a gyanúsítottak és az érintett cégek vagyonára.
Az iskola fennállásának 50. évfordulójára megújult a marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakképző Líceum. Korszerű műhelyek és laborok várják a diákokat, az intézmény pedig ma már az egyik legnépszerűbb szaklíceum Maros megyében.
Egy férfi sérült meg súlyosan szerdán Szeben megyében, miután egy szekérrel egy oszlopnak ütközött, majd a ló az úton vonszolta. Egy nappal korábban egy fiatal állapotos nőt rángatott magával a ló, aki szintén súlyosan megsérült.
Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.
szóljon hozzá!