
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Jóval hidegebb reggelre ébredtek hétfőn a székelyudvarhelyiek, mint a csíkszeredaiak.
2023. február 06., 08:572023. február 06., 08:57
2023. február 06., 17:182023. február 06., 17:18
Az Országos Meteorológiai Szolgálat hőtérképe szerint hétfő reggel Csíkszeredában „mindössze” mínusz 8,6 Celsius-fokot mértek, míg
Marosvásárhelyen is didergősen, –11,1 Celsius-fokkal indult a nap, míg Gyergyóalfaluban mínusz 10,8 fok volt a legalacsonyabb érték. Sepsiszentgyörgyön és Kézdivásárhelyen már-már „kellemes” –7,2 és –7,3 Celsius-fokkal kellett megbirkózniuk a lakóknak.
Noha a meteorológiai szolgálat térképén nem jelenik meg, a Csíkszereda és Székelyudvarhely között szinte félúton található Szentegyházán –17,5 fok volt a minimum – írj a szentegyházi meteoállomás Facebook-oldalán.
A csípős hideg még néhány napig kitart, az előrejelzések szerint szerdán és csütörtökön fog „tetőzni”, ezeken a napokon mínusz húsz Celsius-fokos minimumok is lehetnek.
Székelyföld lenyűgöző tájai, legendás helyszínei és természeti kincsei most egy izgalmas online játék keretében kerülnek reflektorfénybe. Kvízjátékunk lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők értékes nyereményekkel gazdagodjanak.
Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
1 hozzászólás