
Virágvasárnapra már szép időt ígérnek
Fotó: Barabás Ákos
Többnyire felhős, csapadékos időt jeleznek szombat estig Székelyföldre a marosvásárhelyi meteorológiai központnál. Ezzel együtt pedig lehűlést.
2017. április 06., 14:442017. április 06., 14:44
A szélerősség megnő, az eső mennyisége pénteken eléri a tíz-tizenöt litert négyzetméterenként. A nappali csúcshőmérséklet 8–10 Celsius-fok között, míg az éjszakai fagypont körül alakul. Heves záporokra, akár villámlással kísért zivatarokra számíthatunk,
Vasárnapra kitisztul az idő, a szél is alább hagy, és esőre sem kell már számítani. A hajnali fagypont körüli hőmérséklet a déli órákra 14 fokig emelkedik.
Gyenge szélmozgással, napsütéssel kezdődik a következő hét. Hétfőn 18, kedden pedig 20 Celsius-fokos nappali csúcshőmérsékletet jósolnak, míg hajnalban továbbra is hideg lesz, 2–4 fokokat mérhetünk – tájékoztatott Györfy Zoltán, a marosvásárhelyi meteorológiai központ ügyeletese.
A magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautóprogramot változatlan formában indítják el, 300 millió lejes költségvetéssel – jelentette be hétfőn a környezetvédelmi minisztérium.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Az Európai Unióban 1,9 százalékkal, az euróövezetben 1,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom májusban az előző év azonos időszakához képest, Romániában viszont csökkent a lakossági fogyasztás.
Változékony időjárásra készülhetünk a következő két hétben Erdélyben: a hét közepén jelentősen visszaesik a hőmérséklet, majd ismét melegedés kezdődik. Csapadékra és zivatarokra mindkét héten több alkalommal is számítani lehet.
Megelőző egyezségi eljárást kért a kézdivásárhelyi Secuiana nadrággyár a csődeljárás elkerülése érdekében. A cég tavaly történelmi forgalmat ért el, mégis több mint 10 millió lejes veszteséget könyvelt el, miközben adóssága 23,6 millió lejre nőtt.
A politikai pártok közötti párbeszéd az egyetlen út egy teljes jogkörrel rendelkező kormány megalakításához – jelentette ki Csoma Botond. Az RMDSZ a képviselőházi frakció vezetője szerint a jelenlegi konfliktusok csak az AUR erősödését segítik.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, hétfőn felszólítást intézett Nicușor Dan államfőhöz, hogy nevezzen meg egy miniszterelnök-jelöltet.
A közlekedési minisztérium hétfőn közzétett Facebook-oldalán egy űrlapot, amelyet kitöltve az állampolgárok jelenthetik a vonattal való közlekedésük során tapasztalt problémákat, hiányosságokat – közölte a közösségi oldalán Radu Miruță.
Az első félévben 0,3 százalékkal több új személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 azonos időszakában, a száz százalékban elektromos autók szegmensében 76,6 százalékos növekedést jegyeztek éves összevetésben.
szóljon hozzá!