
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Csíkszereda önkormányzata tűzoltószertárt épít Hargitafürdőn, amelyet az önkéntes tűzoltócsoport használhat majd, akik az adományként kapott tűzoltóautót is ott helyezik el. Erről az önkormányzati képviselő-testület pénteki rendkívüli ülésén döntöttek.
2020. szeptember 18., 20:492020. szeptember 18., 20:49
Az eredeti elképzelés alapján Csíkszereda önkormányzata területet és pénzt biztosított volna a Hargitafürdőért Egyesületnek annak érdekében, hogy tűzoltószertárt építsenek, amely az adományba kapott tűzoltóautónak is helyet biztosít.
Mivel az egyesület nem közhasznú, ez az elképzelés meghiúsult, így lekerült a rendkívüli tanácsülés napirendjéről – tájékoztatott a zártkörű ülésről kiadott közlemény. A megoldásról Füleki Zoltán alpolgármester beszélt, szerinte az lesz a megoldás, hogy a város a saját területén megépíti a szertárt, majd az elkészült létesítmény ügykezelését átadja az egyesületnek.
A VSK Csíkszereda által ügykezelt Csíki Csobbanó uszoda támogatásra szorult, mivel bevételei jelentősen csökkentek. Ezért a személyi költségekre, illetve a járványügyi előírások által megkövetelt eszközök beszerzésére 250 ezer lejt kértek és kaptak az önkormányzattól. A Kós Károly Szakközépiskola számára 257 ezer lejt biztosít az önkormányzat a fűtés költségeire, a Nagy Imre Általános Iskolának 228 ezer lej jut a folyosók javítására, a Napocska óvoda pedig fertőtlenítőre, javítási költségekre és eszközvásárlásra 22,6 ezer lejt kap – döntött a testület. Azt is elfogadták, hogy a megvalósíthatósági tanulmány szerint 95,5 millió lejre emelkedett a csíkszeredai ivóvíz- és szennyvízhálózat bővítését, felújítását szolgáló Harvíz-óriásprojekt becsült értéke.
Nicușor Dan államfő szerda este azt nyilatkozta, hogy visszafogottabb retorikára szólította fel a koalíciót alkotó pártokat a Cotroceni-palotában folytatott egyeztetéseken.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Nicușor Dan elnökkel is közölte, hogy a továbbiakban is támogatja Ilie Bolojan miniszterelnököt – jelentette ki Dominic Fritz pártelnök az államfővel folytatott szerda esti egyeztetést követően.
Szabó István Ralph Fiennes és Viggo Mortensen főszereplésével rendez filmet A gyertyák csonkig égnek alapján.
Jelentős lavinaveszélyre figyelmeztetnek szerdán a meteorológusok a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben. A Bucsecs-hegységben levő Omu-csúcson jelenleg 2,2 méteres a hótakaró, a legvastagabb az országban.
Románia az egyike azoknak az országoknak az Európai Unióban, amelyekben a legnagyobb mértékben nőttek az aszály által érintett területek.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerdán azt nyilatkozta, hogy őszinte és konstruktív beszélgetése volt az április 12-i magyar országgyűlési választásokon győztes Tisza Párt elnökével, Magyar Péterrel.
A szociáldemokraták nélkül az Ilie Bolojan vezette kabinet vagy kisebbségi kormányként folytatja a munkát, a pártfüggetlen törvényhozók támogatásával, vagy bizalmatlansági indítvány útján megbukik májusban – jelentette ki Kelemen Hunor.
A világháborúkból fennmaradt, Hargita megyében összegyűjtött lőszereket robbantanak fel csütörtökön Csíkkarcfalva közelében, ellenőrzött körülmények között.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
szóljon hozzá!