
Fennállásuk 101-ik évét ünnepli szombaton a Szentegyházi Önkéntes Tűzoltóalakulat. Archív
Fotó: Tamás Attila
Az önkéntes tűzoltók találkozóját tartják szombaton Szentegyházán, amely során a helyi egység újraalakulásának 101. évfordulóját ünnepli.
2022. szeptember 01., 14:502022. szeptember 01., 14:50
Délelőtt tíz órakor lesz a gyülekező a tűzoltószertárnál, majd felvonulást tartanak a kisváros utcáin. Dél és délután két óra között lesz a rendezvény ünnepélyes megnyitója a Fili Csemetekertben, majd ügyességi versenyek kezdődnek.
Délután öt órakor jazzkoncertre várják az érdeklődőket a Szentegyházi Rocksulit, a Gold Band szülinapi koncertjét lehet meghallgatni. A rendezvény utcabállal zárják, amelyen a Megaton fog zenélni.
Vasárnap délben már Fúvós fesztivál kezdődik, a város több pontján – Délői templomtér, Tamási Áron iskola, Nagyfalusi templomtér – lesz térzene.
A fúvószenekarok délután egy órakor találkoznak a Fili Csemetekertben: a jelenlévők meghallgathatják a Szentegyházi Rezesbanda, a Parajdi Fúvószenekar, a Korondi Fúvószenekar, az Alsósófalvi Fúvószenekar, a Székelykeresztúri Polgári Fúvószenekar 1895, a Barátosi Fúvószenekar, a Csíkszentsimoni Fúvószenekar, illetve a Gold Band fellépését.
Az estét a Diszperzit koncertje zárja nyolc órakor.
A kötelező magánnyugdíjalapban összegyűlt pénz 30 százalékát adják ki egyben, 70 százalékát pedig havi lebontásban. A havonta történő kifizetést a szociális minimálnyugdíjhoz viszonyítják, ami most 1281 lej.
Öt fiatal jelentkezett arra, hogy visszaszerezze a keresztet a Duna jeges vizéből, azonban végül csak hárman ugrottak a folyóba Giurgiuban vízkeresztkor. A románok úgy tartják, hogy aki elsőként éri el a keresztet, egész évben szerencse kíséri.
Több autóban is kárt tett a tetőről lezúduló hó Gyulafehérváron. Az eset kapcsán óvatosságra hívja fel a járműtulajdonosok és gyalogosok figyelmét a helyi önkormányzat.
Eseménydús napokon vannak túl, és azokra is számítanak a Hargita és Maros megyei hegyimentők. Tapasztalataik szerint a balesetek többsége a sí- és szánkópályákon történik, de a hegyekben várható további havazás miatt a túrázóknak is résen kell lenni.
Két felnőttet és négy gyermeket vittek kórházba, miután autójukkal a jeges Beszterce-folyó medrébe zuhantak Dornavátrán.
A csendőrség kedden közölte, hogy hamisak azok a közösségi médiában terjedő képek, amelyeken állítólagos román csendőrök láthatók, amint egy épületben járólapot raknak le.
A közmédia mindenki számára ingyenesen elérhetővé teszi a Nemzeti Sport archív tartalmait – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.
A romániai polgárok több mint kétharmada (68 százaléka) támogatná az ukrajnai béke megkötését az Egyesült Államok által szabott feltételek mellett – derül ki az Avangarde közvélemény-kutatásából.
Lezuhant kedden Aradon egy tízemeletes tömbház tetejéről két férfi. A tragédia a Romanilor sugárúton történt.
Meghalt Tarr Béla filmrendező kedden – közölte az MTI-vel Fliegauf Bence rendező a család nevében.
szóljon hozzá!