
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Száraz aljnövényzetet próbáltak tűzzel megsemmisíteni több Maros megyei településen is, aminek következtében a lángok tovaterjedtek, és a tűzoltóságtól kellett segítséget kérni.
2022. március 01., 11:572022. március 01., 11:57
Szászrégenbe, Szovátára, Gegesbe, Marosdátosra és Marosoroszfaluba riasztották a tűzoltókat az elmúlt egy napban, kedden reggel pedig újabb tűzesethez szálltak ki Szászrégen beresztelki kijáratához – számolt be Dan Petru Daniel, a Maros megyei tűzoltóság szóvivője.
Hétfőn késő este Marosoroszfaluban egy lakóház gyulladt ki, az oltásához a helyi önkéntes és a dédai hivatásos tűzoltók vonultak ki, kedden reggel pedig Nagysármáson gyulladt ki egy ház kéménye. Egyik helyen sem sérült meg senki.
Kacsó István, a nyárádszeredai önkéntes tűzoltó-egyesület parancsnoka felhívta a lakosság figyelmét, miután részt vett a gegesi tűzoltásban, hogy
A nyárádszeredai tűzoltó arról is beszámolt, hogy a hivatásosokkal három órán át dolgoztak a tűz terjedésének megfékezésén, amely mintegy negyvenhektáros területet érintett. „Külön köszönet a nyolc gegesi lakosnak, hogy segítettek a nagyon nehéz terepen” – tette hozzá.
Hűvösen indult a nap augusztus 28-án, és még a délelőtti órákban sem melegedett fel az elmúlt napokhoz hasonlóan az időjárás.
A román parti őrség határrendészei csütörtök este kutató-mentő műveletben vettek részt a Fekete-tengeren, miután tűz ütött ki egy Románia kizárólagos gazdasági övezetén áthaladó kereskedelmi hajón.
Ivóvízszolgáltatás szünetelésére kell felkészülniük Marosszentanna, Udvarfalva és Várhegy, valamint Gyulakuta, Kelementelke és Havadtő lakóinak.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
szóljon hozzá!