
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Száraz aljnövényzetet próbáltak tűzzel megsemmisíteni több Maros megyei településen is, aminek következtében a lángok tovaterjedtek, és a tűzoltóságtól kellett segítséget kérni.
2022. március 01., 11:572022. március 01., 11:57
Szászrégenbe, Szovátára, Gegesbe, Marosdátosra és Marosoroszfaluba riasztották a tűzoltókat az elmúlt egy napban, kedden reggel pedig újabb tűzesethez szálltak ki Szászrégen beresztelki kijáratához – számolt be Dan Petru Daniel, a Maros megyei tűzoltóság szóvivője.
Hétfőn késő este Marosoroszfaluban egy lakóház gyulladt ki, az oltásához a helyi önkéntes és a dédai hivatásos tűzoltók vonultak ki, kedden reggel pedig Nagysármáson gyulladt ki egy ház kéménye. Egyik helyen sem sérült meg senki.
Kacsó István, a nyárádszeredai önkéntes tűzoltó-egyesület parancsnoka felhívta a lakosság figyelmét, miután részt vett a gegesi tűzoltásban, hogy
A nyárádszeredai tűzoltó arról is beszámolt, hogy a hivatásosokkal három órán át dolgoztak a tűz terjedésének megfékezésén, amely mintegy negyvenhektáros területet érintett. „Külön köszönet a nyolc gegesi lakosnak, hogy segítettek a nagyon nehéz terepen” – tette hozzá.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
szóljon hozzá!