Több mint húsz áldozatot követelő robbanást szimuláltak szerdán délután a csíkszeredai sörgyár udvarán a belügyminisztériumhoz és a védelmi minisztériumhoz tartozó egységek mentőgyakorlata során. A forgatókönyv szerint egy ammóniatartály robbant fel, amelynek következtében többen égési vagy egyéb sérülést szenvedtek. A Concordia 19 nevű hadgyakorlat részeként zajló akcióban többek között az áldozatok kimentése és ellátása, a tűz eloltása, illetve a vegyvédelem volt a cél.
2019. október 09., 18:232019. október 09., 18:23
2019. október 09., 18:282019. október 09., 18:28
Fotó: Gábos Albin
Több mint húsz áldozatot követelő robbanást szimuláltak szerdán délután a csíkszeredai sörgyár udvarán a belügyminisztériumhoz és a védelmi minisztériumhoz tartozó egységek mentőgyakorlata során. A forgatókönyv szerint egy ammóniatartály robbant fel, amelynek következtében többen égési vagy egyéb sérülést szenvedtek. A Concordia 19 nevű hadgyakorlat részeként zajló akcióban többek között az áldozatok kimentése és ellátása, a tűz eloltása, illetve a vegyvédelem volt a cél.
2019. október 09., 18:232019. október 09., 18:23
2019. október 09., 18:282019. október 09., 18:28
Fotó: Gábos Albin
A román hadsereg, a csendőrség, rendőrség és a tűzoltóság több mint száz tagja vett részt abban a közös mentőgyakorlatban, amelyet szerdán a csíkszeredai sörgyár udvarán hajtottak végre egy nagyméretű ipari balesetet szimulálva. A forgatókönyv szerint
Fotó: Gábos Albin
Első lépésként a sörgyár saját intervenciós csapata vegyvédelmi öltözetben biztosította a helyszínt, megkezdte a mentést, közben értesítették a katasztrófavédelmi egységeket a 112-es egységes segélyhívószámon, és elindították a sörgyár szirénáit, hogy figyelmeztessék a többi dolgozót a veszélyre.
Fotó: Gábos Albin
A helyszínre érkezett mentők az áldozatokat – súlyosságuk szerint osztályozva – elsősegélyben részesítették, és egy ideiglenes felállított vegyszersemlegesítő egységbe vitték, hogy
hiszen az ammónia súlyos égési sérüléseket okozhat, sőt belélegezve is mérgező.
Fotó: Gábos Albin
Közben a tűzoltóság is a helyszínre érkezett, ők a robbanás utáni tüzet oltották, illetve biztosították a helyszínt, hogy további robbanás ne következhessen be.
Az áldozatokat, miután lemosták róluk a veszélyes vegyszert, egy ideiglenesen felállított kórházba szállították, ahol súlyosságuk szerint ellátták, adott esetben műtétet is végeztek rajtuk. Valós helyzetben a stabilizált állapotba hozott sérülteket továbbküldték volna a megye valamelyik kórházába.
Az akció végén a mentésben résztvevő tűzoltóautókat is vegyszermentesítették, egy erre a célra létrehozott külön helyszínen.
Fotó: Gábos Albin
A mentőgyakorlatot a Concordia 19 nevű hadgyakorlat részeként tartották meg, amelynek célja többek között a mentési egységek közötti együttműködés erősítése.

Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint az ezen a héten a Székelyföldön zajló nagyszabású hadművelet helyszínválasztása azt a ceaușescui doktrínát idézi, amely a magyarokat és a székelyeket nemzetbiztonsági kockázati tényezőnek állította be.
Daniel Nistor alezredes, a gyakorlat sajtófelelőse újságírói kérdésre válaszolva, hogy miért pont Hargita és Kovászna megyét választották helyszínül, azt mondta,
hadgyakorlatokat pedig máshol is végeztek és végeznek, így például Suceava vagy Konstanca megyékben, most pedig Hargita és Kovászna megyében. Az ötszáz résztvevővel zajló akció vasárnapig tart, az elkövetkező napokban több településen többek között együttműködési és taktikai gyakorlatokkal folytatódik.
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
2 hozzászólás