
Fotó: Beliczay László
A fagyos időjárásra, illetve a növekvő fa- és energiaárakra való tekintettel döntött úgy a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület, hogy tűzifával segítik a nehéz helyzetben lévő udvarhelyszéki családokat. Szerdán székelyudvarhelyi rászorulókhoz látogattak el.
2022. január 26., 18:032022. január 26., 18:03
Nagyjából két hónapja határozta el a társulat, hogy tűzifával segít nehéz helyzetben lévő udvarhelyszéki családoknak, hiszen jócskán megemelkedett a fűtőanyagok ára. Ekkor a megfelelő személyek felkutatása volt a cél.
Fotó: Beliczay László
A portálunkon is közzétett felhívásuk nyomán annyi, valóban rászoruló családdal kerültek kapcsolatba, hogy az még a vadászokat is megdöbbentette – tudtuk meg Mărmureanu-Bíró Leonárdtól, az egyesület vezetőjétől. Mint mondta,
Fotó: Beliczay László
Szerdán fel is vágták a tűzifa egy részét, amit két székelyudvarhelyi családnak szállítottak ki. Volt, ahol kitörő örömmel, jó kívánságokkal fogadták az önzetlenséget, máshol pedig kissé vonakodva vették át az adományt.
Mărmureanu-Bíró Leonárd közölte: az előzetes egyeztetések alapján az elkövetkező napokban Székelyudvarhelyen, Szentegyházán és Ócfalván szeretnének besegíteni a fűtésbe a leginkább rászoruló családoknak.
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
szóljon hozzá!