
Több mint ezer cipó a téli tüzelőért
Fotó: Gáborné Hegyesi Edit
Napok óta árusítják Békésen a Testvérvárosok kenyerét, amelyhez gyergyószentmiklósi búzát is őrlettek, és amelynek árával, illetve az adományként befolyó összeggel a gyergyószentmiklósi Szent Anna-ház téli tűzifájához járulnak hozzá.
2018. augusztus 21., 15:492018. augusztus 21., 15:49
2018. augusztus 21., 15:502018. augusztus 21., 15:50
Augusztus 10-én kelt útra a három zsák gyergyói búza, külön erre az alkalomra szőtt zsákokban, az Agromec, az Aranykalász mezőgazdasági társulás és Len Emil szentmiklósi alpolgármester adományaként. Békésig szállították, hogy ott a Magyarittabén, Hegyközkovácsiban termett búza lisztjével összekeverve elkészíthessék a Testvérvárosok kenyerét. Hagyomány immár az, amit évekkel ezelőtt három békési család álmodott meg, hogy
Céljuk pedig az volt, hogy jótékonyságra ösztönözzék a helyieket, ezáltal pedig a gyergyói Szent Anna-otthonban lakó gyermekek életén könnyítsenek. Ugyanakkor lisztadományt is gyűjtenek Szent István napja körül, ami szintén Gyergyószentmiklóson köt ki, kenyér lesz majd belőle az otthonban élő gyermekek asztalán.
Idén a békési Öreg Gábor az önkormányzattal, a táncegyüttessel és önkéntesekkel közösen bonyolítja a Testvérvárosok kenyere rendezvényt. Amint beszámolt, „gyűl a liszt is folyamatosan, 15–20 mázsa van már, de még ajándékoznak hozzá”. A Testvérvárosok kenyere kapcsán elmondta, pénteken 440, vasárnap 230 darab kelt el a cipókból, egyenként 200 forint (mintegy 2,8 lej) az ára, de van, aki többet ad érte. Összesen 1200 cipóval számolnak, ennyit terveztek árusítani az önkéntesek segítségével.
Az augusztus 20-i ünnepi kenyérszegésre gyergyószentmiklósiak is kiutaztak. A Vaskertes iskola diákjaiból, a Gyergyói Fúvószenekar tizenöt tagjából, néhány hivatali alkalmazottból és helyi rendőrökből álló küldöttség fellépéseken, sportrendezvényeken szerepel – tudtuk meg Len Emil alpolgármestertől.
Nő az adakozókedv
Szeptemberben hozzák majd a cipók árából gyűlt pénzadományt, amellyel a Szent Anna-otthon téli tűzifájába pótolnak bele – tudatta Öreg Gábor. És akkor szállítják az ajándéklisztet is. Arról is szólt, hogy nyolc-tíz éve jár Gyergyószentmiklósra, folyamatosan támogatva az otthont. Az évek teltével az adományozókedv is nőtt, mondhatnánk, hiszen arról is beszámolt, hogy a békési segítség immár Kászonig is elér, kászoni gyermekeknek ruhaneműt visznek ajándékként a békésiek kezdeményezésére.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
szóljon hozzá!