
Több mint ezer cipó a téli tüzelőért
Fotó: Gáborné Hegyesi Edit
Napok óta árusítják Békésen a Testvérvárosok kenyerét, amelyhez gyergyószentmiklósi búzát is őrlettek, és amelynek árával, illetve az adományként befolyó összeggel a gyergyószentmiklósi Szent Anna-ház téli tűzifájához járulnak hozzá.
2018. augusztus 21., 15:492018. augusztus 21., 15:49
2018. augusztus 21., 15:502018. augusztus 21., 15:50
Augusztus 10-én kelt útra a három zsák gyergyói búza, külön erre az alkalomra szőtt zsákokban, az Agromec, az Aranykalász mezőgazdasági társulás és Len Emil szentmiklósi alpolgármester adományaként. Békésig szállították, hogy ott a Magyarittabén, Hegyközkovácsiban termett búza lisztjével összekeverve elkészíthessék a Testvérvárosok kenyerét. Hagyomány immár az, amit évekkel ezelőtt három békési család álmodott meg, hogy
Céljuk pedig az volt, hogy jótékonyságra ösztönözzék a helyieket, ezáltal pedig a gyergyói Szent Anna-otthonban lakó gyermekek életén könnyítsenek. Ugyanakkor lisztadományt is gyűjtenek Szent István napja körül, ami szintén Gyergyószentmiklóson köt ki, kenyér lesz majd belőle az otthonban élő gyermekek asztalán.
Idén a békési Öreg Gábor az önkormányzattal, a táncegyüttessel és önkéntesekkel közösen bonyolítja a Testvérvárosok kenyere rendezvényt. Amint beszámolt, „gyűl a liszt is folyamatosan, 15–20 mázsa van már, de még ajándékoznak hozzá”. A Testvérvárosok kenyere kapcsán elmondta, pénteken 440, vasárnap 230 darab kelt el a cipókból, egyenként 200 forint (mintegy 2,8 lej) az ára, de van, aki többet ad érte. Összesen 1200 cipóval számolnak, ennyit terveztek árusítani az önkéntesek segítségével.
Az augusztus 20-i ünnepi kenyérszegésre gyergyószentmiklósiak is kiutaztak. A Vaskertes iskola diákjaiból, a Gyergyói Fúvószenekar tizenöt tagjából, néhány hivatali alkalmazottból és helyi rendőrökből álló küldöttség fellépéseken, sportrendezvényeken szerepel – tudtuk meg Len Emil alpolgármestertől.
Nő az adakozókedv
Szeptemberben hozzák majd a cipók árából gyűlt pénzadományt, amellyel a Szent Anna-otthon téli tűzifájába pótolnak bele – tudatta Öreg Gábor. És akkor szállítják az ajándéklisztet is. Arról is szólt, hogy nyolc-tíz éve jár Gyergyószentmiklósra, folyamatosan támogatva az otthont. Az évek teltével az adományozókedv is nőtt, mondhatnánk, hiszen arról is beszámolt, hogy a békési segítség immár Kászonig is elér, kászoni gyermekeknek ruhaneműt visznek ajándékként a békésiek kezdeményezésére.
Kelemen Hunor szerdán közölte, hogy az RMDSZ képviselői és szenátorai nem fogják támogatni a Veștea-kormány esetleges beiktatását.
Az oktatási szakszervezetek több ezer tagja tüntetett szerdán a kormány székhelye előtt az új bértörvény tervezete ellen, majd elindultak a parlament előtti tér felé.
Idén májusban 882 177 nyugdíjas részesült szociális juttatásban, 606-tal több, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közzétett adataiból.
Egy férfi meghalt, két másik személy megsérült szerdán reggel két kamion frontális ütközése következtében a 6-os országúton, Zsuppa (Jupa) település közelében – közölte a Krassó-Szörény megyei rendőrség.
Meghalt kedden a kórházban az a 12 éves marosborgói (Mureșenii Bârgăului) lány, akit hétfőn a járdán gázolt el egy autó a Beszterce-Naszód megyei településen.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd este bejelentette, hogy szerdán benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és a miniszterjelöltek névsorát. Közlése szerint kabinetjében a PNL és a PSD politikusai mellett szakértők is helyet kapnak.
Az infláció átírja a nyaralási szokásokat, de idén sem csökken a nyaralni indulók száma Székelyföldön. Törökország és Egyiptom tartja vezető helyét a Maros megyei turisták körében, a Csíki-medencében pedig Montenegró népszerűsége nőtt meg idén.
Megjelent az első kedvcsináló előzetes a soron következő, 2027-ben érkező Shrek-filmhez. A 2000-es évek népszerű animációs franchise-ja négy mozifilmet és két Csizmás kandúr spin-offot ért meg.
Medvék jelenlétét jelezték több településről is a hatóságoknak kedd délután és az esti órákban. A hatóságok Ro-Alertet küldtek az érintett települések lakóinak.
Ismét emberre támadt egy medve: ezúttal Brassó megyében sebesített meg egy körülbelül 50 éves férfit. A sérült életének megmentéséért mentőhelikoptert is bevetettek, amely elsőként érkezett a helyszínre.
szóljon hozzá!