
A lakók segítségével sikerült megfékezni a lángokat
Fotó: Zetelaki Önkéntes Tűzoltó Egyesület
Lángok csaptak fel hétfőn délelőtt egy zeteváraljai lakóház tetőszerkezetében, amely a tűzeset miatt – a Zetelaki Önkéntes Tűzoltó Egyesület és a helyiek kitartó fáradozásai ellenére – teljesen lakhatatlanná vált.
2023. február 14., 12:342023. február 14., 12:34
A lakók jelentették hétfőn délelőtt a Zetelaki Önkéntes Tűzoltó Egyesületnél, hogy kigyulladt egy lakóház Zetevárajla Tifánpatak elnevezésű részén. A csapat három tagja egy tűzoltóautóval vonult a helyszínre, ahol kiérkezésükkor már teljes egészében égett az épület tetőszerkezete. Az egység tagjai a helyi lakók segítségével kezdték meg az oltást – tudtuk meg Sándor Dénestől, a tűzoltó egyesület vezetőjétől. Mint mondta,
illetve az egyéb, további szerencsétlenséget megelőző munkálatok, amely során egy gázpalackot is ki kellett hozni az épületből. Az oltás során nagy segítséget jelentett, hogy megfelelő felszereléseik voltak – jegyezte meg az egység parancsnoka.
Fotó: Zetelaki Önkéntes Tűzoltó Egyesület
Bár mindent megtettek, jelentős anyagi kár keletkezett, hiszen teljesen lakhatatlanná vált a ház. Szerencsére azonban személyi sérülés nem történt. Az egység úgy véli, hogy a tűzesetet egy eltömődött, megrongálódott kémény okozhatta.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
A parlament csütörtökön szavaz a 2026-os büdzsétervezetről.
A kézdivásárhelyi tanács pénteken rendkívüli tanácsülésen megszavazta a helyi adók és illetékek módosítását, amelynek értelmében több adótípus csökkenhet. Az önkormányzat a fogyatékkal élő személyek terheit is igyekszik enyhíteni.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy a kormány figyelemmel kíséri az üzemanyagárak alakulását, hogy „bizonyos módon enyhítse azok hatását”, de hangsúlyozta, hogy az áremelkedést nem áll módjában szabályozni.
Ambrus Pál birkózóbajnok és aranydiplomás ügyvéd szobrát leplezték le szülővárosában, Szentegyházán pénteken. A felszólalók a jeles személyiség eredményeit, tartását, küzdeni akarását és becsületét méltatták.
Állami kitüntetéseket és művészeti díjakat adott át pénteken a Pesti Vigadóban Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a március 15., a nemzeti ünnep alkalmából.
A március 15-i ünnepségsorozat zavartalan lebonyolítása okán útlezárásra és forgalomkorlátozásra számíthatunk Csíkszeredában és Sepsiszentgyörgyön.
Hamis nyilatkozattétellel és bigámiával vádolnak egy nőt, miután másodszor is megházasodott, anélkül hogy elvált volna az első férjétől. A nő az anyakönyvvezető előtt azt állította, hogy semmilyen jogi akadálya nincs a második házasságnak.
Európában – így Romániában is – strukturális gázolajhiány tapasztalható, ezért a térség jobban függ az importtól, mint a benzin esetében.
szóljon hozzá!