
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nagy erőkkel vonult ki a tűzoltóság egy kereskedelmi egység kigyulladt raktárhelyiségéhez a székelyudvarhelyi Solymossy utcába csütörtökön nem sokkal délután négy óra előtt.
2022. december 15., 16:102022. december 15., 16:10
2022. december 15., 19:512022. december 15., 19:51
Tűz ütött ki egy üzlet raktárhelyiségében a székelyudvarhelyi Solymossy utcában: a helyszínre a székelyudvarhelyi hivatásos tűzoltóság vonult ki több tűzoltóautóval, egy SMURD-egység, valamint a rendőrség is. Bővebb információt későbbre ígért a Hargita megyei tűzoltóság szóvivője.
Alina-Maria Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság sajtószóvivője kérdésünkre arról tájékoztatott, hogy a hozzájuk érkező riasztás szerint egy raktárépület gyulladt ki Székelyudvarhelyen, de mint később kiderült, egy raktárként használt háztartási melléképületről van szó. A tűzoltók érkezésekor az említett épület tetőterében már mintegy 120 négyzetméteren terjedtek el a lángok. A székelyudvarhelyi hivatásos tűzoltók mellett a környékbeli települések önkéntes tűzoltóságai is részt vettek az oltásban. A lángokat végül sikerült megfékezni még mielőtt átterjedtek volna a szomszédos épületekre. A tűzeset során személyi sérülés nem történt.
• Videó: Erdélyi Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter kedden bejelentette, hogy a hadsereg szakértői által végrehajtott robbantásos művelet eredményeként a Duna vízszintje 2 centiméterrel emelkedett a csernavodai atomerőmű környékén a hétfői szinthez képest.
Zárolták Ráduly István vagyonát – közleményben ismertette a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a háromszéki prefektus elleni vádakat. Az ügyben a prefektus mellett másik két személy ellen is eljárás folyik.
A Duna rendkívül alacsony vízállása látványos nyomot hagyott Baján: a Sugovica medre szinte teljesen kiszáradt.
A Duna vízhozama a következő napokban enyhén csökken, és augusztus 10-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába.
Folytatódik az idei pótérettségi, a nemzeti kisebbségekhez tartozó diákok kedden és szerdán vizsgáznak anyanyelvi szóbeli kommunikációs készségekből. A szóbeli vizsgák hétfőn kezdődtek a román nyelvű kommunikációs készségek felmérésével.
Közterekre, játszóterekre, parkokba helyezett ki ivókutakat a marosvásárhelyi városháza a kánikulára való tekintettel. Kedden Marosvásárhelyen narancssárga vészjelzés van érvényben, a 35 Celsius fokot is meghaladja a levegő hőmérséklete.
Az esti órákban, magasabb árakon importált elektromos energia közvetetten befolyásolni fogja az árakat az ősszel, de nem olyan mértékben, hogy jelentős áremelkedést okozzon – jelentette ki hétfőn Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Újabb 30 nappal meghosszabbította hétfőn a legfelsőbb bíróság Gigi Ștefan és Teodor Niță, a konstancai területi ügyészség két volt ügyészének előzetes letartóztatását.
szóljon hozzá!