
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Kigyulladt egy ház Homoródfürdőn hétfő este, valószínűsíthetően egy felrobbant gázpalack miatt. Az épületben egy házaspár tartózkodott, a férj belehalt sérüléseibe.
2020. november 09., 20:262020. november 09., 20:26
Egy lángoló homoródfürdői házhoz, illetve az ingatlanban rekedt személyhez riasztották hétfő este a tűzoltókat. A helyszínre a székelyudvarhelyi hivatásos alakulat két egysége, a mentősök, valamint a szentegyházi és kápolnási önkéntes tűzoltók vonultak ki. A mintegy ötven négyzetméteren tomboló lángokban egy 60 év körüli férfi életét vesztette – közölte a Hargita megyei tűzoltóság.
A tűz keletkezésekor – amelyet valószínűsíthetően egy felrobbant gázpalack okozott – az épületben egy házaspár tartózkodott. A feleségnek sikerült kimenekülnie, a jelenlévő mentősök sokkos állapotban, de sérülések nélkül vették át.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.