
A cikmántori tűzesetnél nem tudták megmenteni a nő életét
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Életét vesztette egy nő egy tűzesetben a Maros megyei Cikmántorban, miután kigyulladt egy nyárikonyha – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság. A tűzoltóságnál ugyanakkor egy péntek reggeli, Mezőgerebenesen történt közúti balesetről is beszámolnak.
2023. március 17., 10:342023. március 17., 10:34
Egy autó és egy robogó ütközött össze Mezőgerebenesen péntek reggel, az ütközés következtében üzemanyag folyt az úttestre. Tűzmegelőzés céljából a nagysármási hivatásos tűzoltóság egy esetkocsival, illetve egy SMURD-egységgel szállt ki a helyszínre. A balesetben egy húszas éveiben járó nő megsérült, akit a mentőegység a helyszínen ellátott, majd kórházba szállított. A mentés idején a gépjárműforgalmat mindkét irányban leállították a hatóságiak.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Nem sokkal később a segesvári hivatásos tűzoltókat riasztották egy tűzesethez a Szásznádas községhez tartozó Cikmántorba, ahol egy nyárikonyha kapott lángra. A tűz mintegy 16 négyzetméteren pusztított.
A lángokat végül sikerült eloltaniuk a tűzoltóknak.
Régiónként eltérő árazással 10-15 százalékkal emeli a Google a YouTube Premium előfizetés árát szeptembertől. Romániában 29 lej helyett 32 lej lesz az előfizetés a reklámmentes videómegosztóra.
Fizetésképtelenségi eljárás megindítását kezdeményezte a Lukoil romániai olajfinomítójának tulajdonosa, a Petrotel Lukoil, hogy időt nyerjen tevékenységének újraindításához – írja az MTI az Economedia.ro gazdasági hírportálra hivatkozva.
Egy ház körül mintegy 300 méteres körzetben evakuálták a lakókat hétfőn Vrancea megyében, miután egy diófa tetején egy lezuhant drónra bukkantak; a területet a vizsgálatok befejezéséig lezárták.
Erősödött hétfőn a lej az euróval és a svájci frankkal szemben, az amerikai dollár viszont drágult. Az arany ára is emelkedett, grammonként már több mint 672 lejt ér.
Összehangolt közúti ellenőrzést tartottak vasárnap a 15-ös országúton, Maros és Hargita megyében is. A négyórás akció során több mint 330 szabálysértést állapítottak meg, ezek túlnyomó többségét gyorshajtás miatt.
Három, alkohol befolyása alatt vezető sofőrt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök augusztus 22-én és 23-án. Az egyik esetben a járművezetőnek jogosítványa sem volt, ráadásul az autón más gépkocsihoz tartozó rendszámtáblák voltak.
Változékony időjárás várható a következő két hétben: lesznek napok, amikor 31 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet, máskor viszont mindössze 24 fok körül alakulnak a nappali csúcsértékek; csapadékra többször is számítani lehet.
Két halasztás után kihirdettek a jogerős ítéletet a Marosvásárhelyi Ítélőtábla a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A vádlottakat nagyrészt felmentették a vádak alól, részben helyt adva fellebbezéseiknek.
Nem mindenhol bizonyul hatékonynak az agresszív sofőrök azonosítására és felelősségre vonására létrehozott országos platform, ahová a forgalom résztvevői felvételeket tölthetnek fel az észlelt kihágásokról.
Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe hétfőn Szolnok közelében – közölte Magyar Péter miniszterelnök közösségi oldalán.