
A cikmántori tűzesetnél nem tudták megmenteni a nő életét
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Életét vesztette egy nő egy tűzesetben a Maros megyei Cikmántorban, miután kigyulladt egy nyárikonyha – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság. A tűzoltóságnál ugyanakkor egy péntek reggeli, Mezőgerebenesen történt közúti balesetről is beszámolnak.
2023. március 17., 10:342023. március 17., 10:34
Egy autó és egy robogó ütközött össze Mezőgerebenesen péntek reggel, az ütközés következtében üzemanyag folyt az úttestre. Tűzmegelőzés céljából a nagysármási hivatásos tűzoltóság egy esetkocsival, illetve egy SMURD-egységgel szállt ki a helyszínre. A balesetben egy húszas éveiben járó nő megsérült, akit a mentőegység a helyszínen ellátott, majd kórházba szállított. A mentés idején a gépjárműforgalmat mindkét irányban leállították a hatóságiak.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Nem sokkal később a segesvári hivatásos tűzoltókat riasztották egy tűzesethez a Szásznádas községhez tartozó Cikmántorba, ahol egy nyárikonyha kapott lángra. A tűz mintegy 16 négyzetméteren pusztított.
A lángokat végül sikerült eloltaniuk a tűzoltóknak.
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Már nem csak a véglegesítés előtt álló bértörvény-tervezet miatt nő az elégedetlenség az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben, hanem a személyzethiány miatt fokozódó leterheltség miatt is. Általános sztrájkra készül az érdekvédelem.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.