
Fotó: Csíki Közlekedési Info/Facebook
Egy büdösfürdői hétvégi házhoz riasztották a tűzoltóságot szombat este, miután kigyulladt annak tetőzete. A tűz az első vizsgálatok szerint a nem megfelelően felszerelt és szigetelt kémény miatt üthetett ki. Az anyagi kár jelentős, értéke megközelíti a 100 ezer lejt.
2019. december 29., 13:422019. december 29., 13:42
2019. december 30., 16:112019. december 30., 16:11
Alina Maria Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság sajtószóvivője érdeklődésünkre elmondta, szombat este 21 óra körül riasztották a tűzoltóságot egy büdösfürdői hétvégi házhoz, ahol vendégek voltak elszállásolva. A csíkszentkirályi önkéntes alakulat egy, a csíkszeredai hivatásos tűzoltók pedig két bevetési járművel siettek a helyszínre.
A szóvivőtől megtudtuk, személyi sérülés nem történt, és nem állt fenn veszélye a tűz terjedésének, azonban az anyagi kár így is jelentős, közel 100 ezer lejre tehető. A megmentett javak értéke 150 ezer lej körüli.
Alsósófalva utcái zeneszótól és tánctól voltak hangosak szombaton. Csattogtak az ostorok, perdültek a szoknyák, idősek és fiatalok maskarába bújva űzték el a telet a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatón. Idén a szentegyházi csoportot kísértük el.
Öt megyében, közöttük Maros és Hargita megyében is közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök vasárnap a 15-ös országúton.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Egy nő életét vesztette, miután kigyúlt az autójuk, amelyben férjével együtt tartózkodtak Bukarestben. A kisautó egy kétszemélyes elektromos jármű volt, egy üléssel elöl, egy másikkal hátul – írja a román sajtó.
Bűnügyi eljárás indult két férfi ellen, miután a közúti ellenőrzéskor egyikük hamis iratot mutatott fel, a másikuk ittasnak bizonyult.
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
Hétfőig az ország legnagyobb részén csapadék várható, a hegyekben havas eső és havazás formájában. Emellett az időjárás vasárnaptól jelentősen lehűl, elsősorban az ország északi felében, majd a többi térségben is.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
szóljon hozzá!