
Fotó: Pinti Attila
Tűz ütött ki egy Csíktaploca és Csíksomlyó között lévő lakóházban péntek délután. A lángok a garázsban lévő kazántól csaptak fel.
2021. február 19., 18:252021. február 19., 18:25
2021. február 19., 20:422021. február 19., 20:42
Alina Maria Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság szóvivője érdeklődésünkre közölte, a riasztást követően a csíkszeredai tűzoltóság három bevetési járművel, továbbá egy mentőautóval szállt ki, a lángokat 18 óra előtt sikerült megfékezni a Csíktaploca és Csíksomlyó közötti területen, a Nagymező utca szélén, a Hétvezér lakótelep közelében lévő helyszínen.
Egy nőt a helyszínen elláttak, miután pánikrohamot kapott. A lángok a házzal egybeépített garázsban lévő kazántól csaptak fel, majd részben átterjedtek az épület tetőzetére. A gyors közbelépésnek köszönhetően sikerült a terjedést megfékezni.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
Rendkívüli egyeztetésre hívja össze a PSD vezető testületeit Mihai Fifor, miután Nicușor Dan államfő Adrian Veșteát bízta meg kormányalakítással. A szociáldemokraták szerint a döntés előtt nem egyeztettek velük.
Erős szélre és zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése újabb politikai vitát váltott ki. Ilie Bolojan szerint a lépés a PNL megosztására irányul, míg az USR képviselője azt kifogásolja, hogy Nicușor Dan államfő nem egyeztetett előzetesen az új jelölt személyéről.
szóljon hozzá!