
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Tűz ütött ki kedden éjjel egy csíkszeredai házban, az anyagi veszteség mintegy 25 ezer lejre tehető – tájékoztatott közleményben a Hargita megyei tűzoltóság.
2021. április 07., 13:572021. április 07., 13:57
A Márton Áron utcai ingatlanhoz a csíkszeredai tűzoltó alakulat szállt ki és eloltották a tüzet. Megérkezésükig viszont a lángok martalékává vált a házzal egybeépített kazánhelyiség mintegy húsz négyzetméteren, a tűz ugyanakkor átterjedt a tetőre is, valamint a háza falaira és a lépcsőre.
A lángok valószínűsíthetően a nem megfelelően szigetelt kémény miatt keletkeztek, a tűzoltók mintegy 250 ezer lej értékben mentettek meg javakat, az anyagi veszteséget 25 ezer lejre becsülik. A tűznek nem voltak áldozatai – tájékoztatott Alina Maria Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság szóvivője.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
Hó formájában érkezik a csapadék a hegyvidéken, ez alól nem kivétel a Madarasi Hargita sem, ahol havazásba váltott át az eső május 13-án. Ezt a Szentegyházi Meteo Állomás Facebook-oldala jelezte a délben közzétett bejegyzésében.
Hogyan hat a jelenlegi gazdasági helyzet a könyvkiadásra, és miként tudnak működni a kiadók? Mekkora példányszámban jelennek meg a könyvek, és hogyan alakul a vásárlóerő? Két székelyföldi könyvvásár között erdélyi könyvkiadók vezetőivel beszélgettünk.
Nicușor Dan szerint a jelenleg zajló hibrid hadviselés sem annak a jele, hogy Oroszország békét és stabilitást akarna Európában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fog együtt kormányozni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) akkor sem, ha technokrata miniszterelnököt neveznek ki – jelentette ki kedden Mircea Abrudean szenátusi elnök.
Kedd éjfélkor hivatalba lépett a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!