
Képünk illusztráció
Fotó: Borbély Fanni
Két esetkocsival szálltak ki a tűzoltók egy csíkszeredai lakóházhoz pénteken délután, ahol tűz ütött ki.
2023. december 01., 18:452023. december 01., 18:45
2023. december 01., 20:112023. december 01., 20:11
Pénteken délután riasztották a csíkszeredai tűzoltóságot, hogy a Hóvirág utcában egy magánházban tűz ütött ki.
A helyszínre két esetkocsival szálltak ki a tűzoltók, akik gyorsan megfékezték a tüzet, amiben mindössze egy fotel vált a lángok martalékává.
A lakásban tartózkodott egy idős, 90 év körüli személy, aki belélegezte a füstöt, ezért a kiérkező mentőegységek segítségére szorult.
A 93 éves férfit a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházba szállították további orvosi ellátás érdekében. A tűzoltóság későbbi tájékoztatásából kiderül, hogy a tüzet feltételezhetően egy meggyújtott gyertya okozta. A lángok martalékává vált a fotel, a padlószőnyeg, egy négyzetméternyi a fapadlóból és a szoba falai is tönkrementek.
Életét vesztette vasárnap Huși-ban egy férfi, akire egy tömbház tetőelemei zuhantak – közölte a Vaslui megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A Román Rendőrség vasárnap közölte, hogy 2020 és 2025 között a jobbkormányos gépkocsikat érintő balesetek mintegy 84 százaléka azért történt, mert a járművezetők nem tartották be a közlekedési szabályokat.
A belügyminisztérium vasárnap a szellemi tulajdon világnapján arra figyelmeztetett, hogy a hamisított termékek és a kalóztartalmak továbbra is valós kockázatot jelentenek a vásárlók számára.
A kormány idén is folytatja az Új otthon programot, 500 millió lejes hitelgarancia-kerettel – derül ki a pénzügyminisztérium vasárnap közzétett jogszabálytervezetéből.
Most fordult elő először, hogy az orosz fél nem tudta teljes mértékben tagadni a Románia légterébe szombat hajnalban behatoló drón orosz eredetét – jelentette ki szombat este Oana Țoiu a bukaresti orosz nagykövet bekéretéséről.
Bár szombaton napközben Székelyföld-szerte napos, tavaszi idő volt, vasárnap reggelre több helyen fagypont alá csökkent a hőmérséklet. A leghidegebbet ezúttal is Csíkszeredában mérték.
A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát – ezt a Fidesz elnöke maga jelentette be, hozzátéve, hogy rá most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükség.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
szóljon hozzá!